Rodiče se rozloučili se svým novorozeným synem, podle lékařů prohrál svůj boj o život. Po odpojení začal dýchat sám!

Příběh, který se udál během postní doby, se dá nazvat doopravdy zázračným. Chelsea Hough porodila svého syna Karsona ve 36. týdnu těhotenství, a zatímco jiné maminky zažívají po narození největší štěstí svého života, Chelsea musela rozhodnout o tom nejhorším. O tom, zda nechá odpojit svého novorozeného synka od přístrojů, protože podle lékařů neměl šanci na přežití vzhledem k mnoha vzácným onemocněním, kterými hned po narození trpěl. Po odpojení však všichni zažili šok, chlapec začal dýchat zcela sám!

https://pl.newsner.com/

Karson trpí vzácným onemocněním

Těhotenství a narození děťátka patří k nejkrásnějším epizodám lidského života, leckdy se ale změní v hororové události. Neskutečné utrpení zažila dvojnásobná maminka Chelsea, která porodila svého syna Karsona Jaxe, hned po narození mu však byla diagnostikováno vzácné metabolické onemocnění zvané neketotická hyperglycinemie, k tomu trpěl srdečními obtížemi a krvácením do levého spánkového laloku. Hned po narození jej museli lékaři resuscitovat a připojit na přístroje pro podporu dýchání a zajištění dalších životních funkcí.

https://pl.newsner.com/

Rodiče postavili před děsivé rozhodnutí

Vzhledem ke Karsonovu stavu lékaři doporučili rodině odpojení dítěte od přístrojů. Chelsea se nechtěla se svým malým krásným chlapečkem rozloučit, ale lékaři byli ve svých prognózách přesvědčiví, padlo proto rozhodnutí o odpojení chlapce od přístrojů. Během deseti minut mělo dojít k tomu, že chlapec zemře. Rodiče souhlasili a se svým malým chlapečkem se loučili, když tu náhle došlo k nečekanému obratu, pro který nemají dodnes lékaři vysvětlení.

https://pl.newsner.com/

Dýchá sám

Po odpojení od ventilátoru totiž nedošlo k vynechání dechu, které by vedlo k úmrtí. Namísto toho chlapec začal sám dýchat, po chvíli se mu srovnal i srdeční rytmus. „Neskutečné, dodnes lékaři nevědí, jak je to možné!“ potvrdila Karsonova babička Lisa zvrat. Chlapec ještě nemá vyhráno, ale má nakročeno k tomu, aby se se svým osudem mohl poprat a zvítězit. Už po narození totiž dokázal, že je neskutečný bojovník. Prvního března navíc mohl jít za svou rodinou domů, což je zpráva, které by po narození vůbec nikdo neuvěřil.

https://pl.newsner.com/