Rodina adoptuje děti na posteli smrti. Snaží se jim zpříjemnit poslední chvíle

Paní Cori Salchertová je skutečným andělem na zemi. Provozuje instituci, kde se stará o děti, jež čekají na smrt. Většinou mají vážnější nemoci a zakladatelka tvrdí, že si zaslouží strávit svoje poslední okamžiky obklopeni láskou, příjemným prostředím a pochopením.

Milující objetí místo nemocniční postele

Cori svému zařízení říká Dům naděje a provozuje jej ve Wisconsinu. Pomáhá jí manžel a také jejich osm dětí. Dům otevřela v roce 2012, aby si adoptovala několik nevyléčitelných dětí. Okolí jí za takové jednání obdivuje, protože nechápou, kde bere emoční sílu, aby takový nápor zvládla.

Celá rodina dává společnosti něco velmi cenného, a to lásku a péči. Adoptovala například malého Charlieho, který trpí poškozením mozku a na život už mu zbývá velmi málo času. U rodiny Cori strávil dva roky, než odešel na věčnost.

Čtěte také: Opuštěného kojence zachránila před smrtí toulavá kočka

Proč rodina pomáhá

Padesátiletá zakladatelka vypráví, že měla sestru Amie, která se utopila v rybníku, a to před domovem pro postižené děti, kam byla přijata kvůli meningitidě. Cori se v té době stále ptala, kde byl bůh a proč to dopustil.

Brala to jako neskutečnou bolest a rozhodla se, že lidem s podobným problémem musí pomoci. Zasvětila svůj život této práci a nikdy se už nemusela ptát, jaký je její osud.

Pracovala jako porodní sestra

V mládí také pracovala jako sestra a všimla si, že má větší pochopení pro postižené děti než všichni ostatní. Říkala si, že to musí být znamení a hned věděla, kudy se má její životní cesta ubírat. Teprve poté založila zařízení, které pomáhá nejen dětem, ale také pozůstalým rodinám se vyrovnat se smutkem a ztrátou milovaného dítěte.

Pomáhají ze všech sil

I když je Cori sama vážně nemocná, neodradí ji to od pomoci druhým lidem. Se zařízením jí pomáhají i její dcery a celá rodina se snaží, aby v okolí bylo co nejméně utrpení a bolesti.