David Hampl
27 listopadu, 2019

Není nic výjimečného, že se zvířata dostanou do útulku. Buď se ztratí, nebo je majitel ponechá na pospas osudu, nebo je do něho sám přinese. Psi v něm už jenom čekají na to, až si je někdo adoptuje. Stejné to bylo i v případě tohoto pitbula. I ten čekal na svou rodinu.

Našli se lidé, co ho chtěli adoptovat

Usmálo se na něho štěstí a vybrala si ho rodina, která si ho chtěla adoptovat. Nakonec se ukázalo, že tu bude jeden problém. Pitbul Merrill nechtěl k rodině jít sám. Měl svého o dost menšího psího kamaráda, který se jmenoval Taco. A toho nechtěl a doslova nemohl opustit.

Dva nalezenci

Nikdo vlastně přesně neví, kde se vzali nebo komu patřili. Byli objeveni náhodným kolemjdoucím, který zavolal na pomoc dobrovolníky z útulku. Když ti přijeli na místo, tak viděli nikoliv jednoho psa, ale hned dva. Oba leželi a choulili se jeden k druhému. Bylo jasné, že pomoc byla poskytnuta oběma.

Vzájemné spojení

Nejenom, že si spolu neustále hráli, ale vypadalo to, jako když jsou určitým způsobem spojení. Když musel Merrill na operaci, bylo jasně vidět, jak je Taco velmi nervózní a jak doslova není ve své kůži. Bylo jasné, že se o svého kamaráda velmi bojí. Teprve až když se mu vrátil tak bylo vše najednou opět v naprostém pořádku.

Museli být spolu

Samotný útulek se vzhledem k jejich poutu ani nijak nesnažil je rozdělit. Když proto přišli zájemci, že by mohl jít pitbul, tedy Merrill k nim, museli jim vysvětlit, že až tak snadné to přece jenom nebude. Nakonec mnoho lidí odmítlo, jelikož chtěli jenom jednoho pejska, ne dva.

Rodina adoptovala oba

Jak příběh obou psů nakonec dopadl? Velmi dobře. Když rodina po zjištění celého jejich osudu pochopila, že jsou nerozlučná dvojka a že je nelze rozdělit, rozhodla se tak jak nejlépe mohla. Došlo k adopci obou dvou, a tak novou rodinu získal jak Merrill, tak i Taco. A každý den ukazují, že lepších zvířecích kamarádů na světě pravděpodobně není a dost možná ani nebude.

Sdílejte článek