David Hampl
20 září, 2022
, ,

Zpráva, která se objevila v anglickém tisku, je jen stěží uvěřitelná. Zatímco v našich podmínkách nemá šanci získat obecní byt, natož dům, takřka nikdo, Arnold Mballe Sube v anglickém Lutonu už odmítl dokonce dva s tím, že neodpovídají požadavkům jeho rodiny. Nehoráznost? Podle otce osmi dětí dům se čtyřmi ložnicemi není dostačující, protože neposkytuje dostatek prostoru pro všechny členy rodiny. Ročně navíc stojí tato rodina anglické daňové poplatníky skoro 44 tisíc liber. Co na to Arnold? Pořídíme si další děti!

https://www.thesun.co.uk/

„Chci nemovitost!“

Zlý sen? Pro městskou radu anglického Lutonu rozhodně, protože osminásobný otec Arnold Mballe Sube dělá potíže. Do Velké Británie přišel nejprve sám za studiem, ale podle jeho slov nezvládala jeho žena, v té době usazená ve Francii, péči o osm dětí, proto za ním rodina přijela. Od té doby musel investovat veškeré našetřené peníze do placení nájmu, ale protože se mu již prostředků nedostává, platí za celou rodinu náklady město Luton, které nabídlo přestěhování do čtyřpokojového nebo pětipokojového domku na předměstí. Otec rodiny odmítl s tím, že je takový dům pro rodinu malý a on požaduje „nemovitost“, která odpovídá nárokům členů rodiny.

https://www.thesun.co.uk/

Odmítl dům za 270 tisíc liber

Našinec jistě nechápe, proč desetičlenná rodina odmítla dům se čtyřmi ložnicemi, když hodnota domu překračovala 270 tisíc liber, ale Arnold si stojí za svým a požaduje víc. Daňové poplatníky stojí přitom jeho pobyt nemalé peníze, dokonce i tříleté studium v oboru ošetřovatelství v oblasti duševního zdraví na britské univerzitě v hodnotě 27 tisíc liber za něj plně hradí zdravotnická služba NHS. „Pokoje jsou malé a dům by byl přeplněný, chci nemovitost,“ stojí si za svým Arnold, kterému hrozí, že rodina skončí na ulici.

https://www.thesun.co.uk/

„Už je to přes čáru!“

Právě bezdomovectvím hrozí městská rada Arnoldovi, jestli nepřijme poslední nabízenou nemovitost k užívání. Jak uvedl labouristický radní Tom Shaw, který má na starosti bydlení v Lutonu, jedná se o konečný návrh. „Buď přijmou čtyřpokojový dům, ve kterém se nabízí možnost rozšíření na pět pokojů, nebo si musí jít po svém. Tohle už je přes čáru!“ Co na to Arnold? Zatímco ostatní nevěřícně kroutí hlavou, on se zamýšlí nad budoucností, ve které nevylučuje pořízení dalších dětí!

https://www.thesun.co.uk/

Zdroj: thesun.co.uk    

Sdílejte článek