David Hampl
15 ledna, 2020

Dnes pro vás máme připraveno krátké video, které pojednává o tom, co všechno se může stát a co všechno se děje o Vánocích. Možná budete překvapeni, jak to o těchto svátcích chodí na ulici lidem bez domova. Pravděpodobně budete i šokováni, kolik lidí je lhostejných k bezdomovcům a nejsou schopni jakkoli pomoci. Naštěstí video ukazuje něco, co toto všechno ruší. Jedna rodinka šla na výlet a při procházce narazila na bezdomovce. Tatínek rodiny se zachoval způsobem, který možná spoustu lidí dostane.

Chvilka k zamyšlení

Udělejte si chvilku a přemýšlejte o tom, co je skutečnou podstatou vánočních svátků, a jakým způsobem by se během tohoto období mělo zacházet. A nejen v tomto období, ale neustále. Film, který jsme si pro vás připravili, vám pomůže odpovědět na tyto otázky. Možná vám i řekne mnohem více a při dalších vánočních svátcích to vyzkoušíte na vlastní kůži nebo mnohem dříve.

Vánoce nejsou jen nákupy

Většina z nás myslí v tomto období jen na vánoční nákupy a shánění darů. Je velmi znepokojující, když má váš soused lépe vyzdobený dům, a proto se s ním pustíte do zápasu o lepší výzdobu. Mnohdy nad tím strávíte spoustu času. O to však o Vánocích vůbec nejde. Zapomínáme totiž, že bezdomovci nebo děti z dětských domovů, nemají takové štěstí jako my. Právě tito lidé potřebují nejvíce teplo, lásku a laskavost od ostatních.

Akt milosrdenství

Ve filmu vidíme šťastnou rodinu, která prochází kolem muže bez domova. Ten se však rozhodně pomoci otci rodiny s naložením vánočního stromečku na vůz. Otec nemůže přestat myslet na tohoto muže a jeho jednoduchý akt milosrdenství. Nakonec se rozhodne, že ho půjde najít a udělá něco neobvyklého. Následující video také doplňují úžasné hity od Gentri, který zpívá populární Vánoční koledu „O Holy Night“ ( „The Holy Night“). Jejich krásné hlasy vás mohou dovést až k slzám. Podívejte se na toto krásné video, které vám může otevřít oči.

Sdílejte článek