David Hampl
8 února, 2020

Máte doma psa, kterého máte rádi? Hlídá váš dům a vy se tak cítíte v bezpečí, protože všechny potenciální nepřátele včas odhalí, upozorní na ně a zneškodní? Hraje si pes s vašimi dětmi? Pokud se jedná o nějaké bojovější nebo drsnější plemeno, měli byste se mít na pozoru. Už jste určitě někdy slyšeli, že milující pes a nejlepší kamarád vašeho dítěte, na něj zčistajasna zaútočil. Takových případů je po celém světě hromada. Tento příběh vás ovšem dostane, protože teprve 2letý ovčák vstoupil do cesty 7leté holčičce, se kterou byli největší přátelé. Když to zjistila rodina, byla šokovaná.

Nejlepší přítel Molly

Pes, jménem Haus, je 2letý německý ovčák. Je to věrný pes rodiny, která žije na Floridě. Zároveň je to nejlepší přítel malé 7leté holčičky Molly. Na tom by nebylo nic zvláštního, je totiž všeobecně známo, že malé děti si s pejsky, k tomu ještě malými, dobře rozumí. Jenomže zde se odehrálo něco, co nikdo nečekal.

Vyceněné zuby

Jednoho krásného dnes si Molly hrála s Hausem na zahradě. Hráli si, dováděli a bylo jim fajn. Zničehonic se však muselo něco podivného přihodit, protože Haus náhle před Molly skočil a vycenil na ni své velké a silné zuby. Z ovčáka tak šel přímo strach a je zřejmé, že holčička se musela opravdu leknout. Samozřejmě to přilákalo pozornost rodičů, kteří ihned přiběhli, aby zjistili, co se to děje. Jakmile zjistili důvod, byli naprosto zděšení.

Vetřelec v trávě

Možná si říkáte, že jde o klasický případ útoku zvířete na dítě, jenomže zde šlo o úplně něco jiného. Rodiče si všimli, že před dívkou se v trávě plížil diamantový chřestýš, který je mimochodem velmi nebezpečný a mohl by způsobit smrtelná zranění. Holčičku had naštěstí neuštknul, ale odnesl to bohužel malý Haus. Z toho důvodu začal cenit zuby a být bez sebe. Rodiče psa vzali ihned k veterináři a ten zahájil léčbu protijedem.

Pejsek byl zachráněn a jeho příběh, který rodina sdílela na internetu, získal obrovskou pozornost. Na jeho zdravotní péči se vybralo přes 52 tisíc dolarů a rodina slíbila, že se začne věnovat místním záchranným skupinám. Nikdy ovšem nezapomene, co pro ně jejich pes udělal.

Video zde :

Hero dog jumps between 7-year-old girl and rattlesnake

Haus the German shepherd was bitten three times but didn't back down. http://usat.ly/1TCWTXi

Publiée par USA TODAY sur Samedi 14 mai 2016
Sdílejte článek