Roky jsem nekoupila ani jeden prací prášek, ale moje prádlo je zářivé, a to levně a bez bělidla!

Všichni na sobě nosíme nějaké prádlo, které se čas od času ušpiní a skončí v pračce. Někdo upřednostňuje černé a tmavé barvy, někdo spíše barevné a někdo má rád krásnou bílou barvu. Bílá barva prádla má oproti ostatním několik nevýhod. Velmi snadno se na něm zachytává špína. Ne, že by na ostatním prádle špína nebyla, ale na bílém to jde prostě více vidět. Druhou nevýhodou je, že se skvrny hůře odstraňují, a třetí nevýhoda je, že bílá barva postupně šedne. Pokud si tedy nechcete neustále kupovat nové a nové bílé oblečení, ale zároveň nechcete ani utrácet za drahé prací prostředky zaručující bělost, vyzkoušejte několik jednoduchých metod z domácího prostředí. Budete překvapeni, jak jsou účinné.

Aspirin a jedlá soda

První zástupce z praktických rad na běloskvoucí prádlo je aspirin. Jistě víte, že aspirin je populární léčivo, které si dáváme, když nás bolí hlava. Tabletku aspirinu vhodíme do sklenice s vodou, necháme rozpustit a za chvíli je po bolesti. Lze ho ovšem použít na bílé prádlo. Pět tablet rozpusťte v malém množství vody, do tohoto roztoku namočte prádlo na 15 minut, a nakonec ho klasicky vyperte.

Druhým zástupce je legendární jedlá soda. Hrnek jedlé sody rozpusťte se 4 litry vody a namočte do roztoku bílé prádlo. Po půl hodině vytáhněte a kochejte se bělostí.

Čtěte také: Po 5ti letech v kómatu začala ztrácet naději. Stal se zázrak: manžel se najednou probudil a žena byla šokována tím, co jí jako první řekl

Limetka a ocet

Dalším zástupce je limetková šťáva. Do dávkovače v pračce nalijte limetkovou šťávu nebo dejte oblečení do velké nádoby s horkou vodou a potom přidejte šálek této šťávy. Nechejte přes noc a na druhý den klasicky vyperte.

Čtvrtým zástupcem je ocet. Když ho smícháte s pracím práškem a namočíte do něj prádlo, zbavíte se skvrn, ale také nepříjemného zápachu.

Saponát a kyslík

Saponát na nádobí je pátým zástupcem, který si poradí se zaschlými skvrnami na bílém oblečení. K tomu je ovšem nutné použít takový, jenž neobsahuje chlor a fosfáty.

Poslední možností je více kyslíku ve vodě, ve které perete. Smíchejte hrnek kysličníku s vodou, namočte do něj prádlo, a bílé oblečení je na světě.