David Hampl
12 dubna, 2019

Síla některých rostlin je skutečně až obdivuhodná. Jaké mezi ně patří? Příkladem je určitě Aloe Vera. Tuto rostlinu znají lidé opravdu dlouho. A už v minulosti byla užívána právě pro své jedinečné vlastnosti. Příkladem je třeba starověké Řecko, stejně jako Egypt, kde bylo aloe pravidelně používáno na řešení mnoha zdravotních problémů. A to neustalo ani v současné době, jelikož síla této rostliny je zcela unikátní. Bohužel žijeme v době chemických léků a tak mnoho lidí na aloe zapomíná. Proto je tento článek osvětou pro toho, kdo chce sílu přírody zkusit na vlastní kůži.

Šťáva z aloe obsahuje celou řadu unikátních látek

Podívejme se na tuto rostlinu blíže, jelikož je jednou z těch, která obsahuje mnoho zcela unikátních látek. Jaké to jsou? Tato rostlina obsahuje třeba emodin, což je látka velmi dobře bojující proti rakovině. Stejně tak nelze zapomínat také na látku s názvem acemannan, která umí dobře podporovat imunitu lidského těla. Zapomínat nelze ani na proteázu a celou řadu dalších. To jenom ukazuje, jak je tato rostlina výjimečná.

Domácí tinktura z aloe vera? Žádný problém

Využít sílu dané rostliny není absolutně nic složitého. Stačí se podívat na náš recept, jak může být tinktura z aloe vera zhotovena. Pokud je něco, co doporučujeme dodržet, tak je to celková kvalita dané rostliny. Čím je vyšší a lepší, tím více její síly získáte. Zaujme i to, že seznam ingrediencí je celkem krátký. Potřebovat budete jenom toto:

  • 150 gramů šťávy z Aloe Vera
  • 250 g kvalitního medu
  • 2 lžíce silného alkoholu

Pokud jde o šťávu z Aloe, máte dvě možnosti, jak si ji můžete opatřit. Ta první je spojena s tím, že ji vymačkáte z rostlin, které máte doma. Druhá možnost je spojena s tím, že ji můžete také koupit. Zde ale skutečně pozor na celkovou kvalitu, jaká vám bude nabízena.

Příprava je snadná. Ingredience stačí jenom promíchat

Jdeme na přípravu. Tady je vhodné použít mixer, jelikož vám ulehčí jak mnoho práce, tak vám ulehčí také mnoho času. Jednoduše dejte do mixéru všechny tři suroviny a zapněte ho. Během chvíle se vše dokonale propojí a vznikne homogenní a táhlá konzistence. To je výsledek, kterého chcete dosáhnout.

Z mixéru vše přelijte do sklenice, která by měla být dokonale čistá, aby nedošlo k jakékoliv kontaminaci. Následně sklenici zavřete a vše můžete uchovávat v lednici po delší dobu. Kdykoliv budete tinkturu potřebovat, stačí sklenici otevřít a nabrat, kolik je třeba.

Jak užívat? Dejte na naše rady

Pokud chcete sílu aloe využít co možná nejlépe, je třeba zajistit i správné užívání. Jak na něj? Je to velmi jednoduché. Stačí vždy jenom polévková lžíce, kterou si dejte zhruba 20 – 30 minut před jídlem. Tedy vždy na lačno. Pokud máte určité problémy, doporučujeme dát si lžíci třikrát denně, před snídaní, obědem i večeří. Pokud problémy netrpíte a aloe vám poslouží hlavně jako prevence, tak plně postačí jedna lžíce ráno po probuzení.

Když budete tento zdravotní zázrak užívat pravidelně, dojde nejenom k všem pozitivům, které aloe vera jako takové nabízí, ale i několika dalším, ne tolik známým věcem. Můžete si být jisti, že se zlepší vaše trávení, stejně jako si můžete být jisti tím, že klesne hladina glukózy ve vaší krvi, stejně jako můžete snížit i hladinu cholesterolu, nebo dojte k tomu, že lépe obnovíte tkáně kdekoliv na vašem těle. Vyzkoušejte a přesvědčte se sami.

Sdílejte článek