Už je rozbitý příliš, aby se dal slepit, ale je ho škoda? Řeč je o velkých keramických květnících, které najdou užitek i rozbité. Opravdu, stačí se podívat na obrázky a nechat se inspirovat různými zahradními instalacemi, které lze snadno vyrobit z rozbitých váz, květníků i jednotlivých střepů. Dobře se vyjímají v kombinaci s mechem nebo sukulenty, stačí se pustit do zdobení!

Trend velí recyklovat!

Proč vyhazovat krásné věci, které mohou mít ještě užitek? Jako právě květníky, keramické vázy a nádoby, rozbité mozaiky a další věci, které jste vytřídili v rámci úklidu sklepa, kůlny, garáže nebo zahradního domku!

Sice již nemohou nádoby sloužit pro svůj původní účel, aby zdobily parapety nebo terasu, lze z nich však vyrobit zahradní okrasné instalace, které bývají ještě působivější, než byl jejich původní účel. Záleží jen na inspiraci a nápaditosti! Vlastní dílo z květin a různých zbytků nádob můžete navíc dokrášlit figurkami nebo jinými ozdobami, zajímavými kamínky nebo mušlemi z dovolené.

1.     Ve stylu hobitího domečku

Kdo se skrývá v domečku? Je snad z hobití vesničky nebo je to úkryt květinové víly? Při tvorbě těchto instalací můžete použít mech, klacíky nebo kamínky. Nesmí samozřejmě chybět domeček z keramiky, dřeva nebo ve tvaru lesní houby. Dobře se vyjímá na zeleném pozadí keramická muchomůrka s dvířky a okénkem, za kterým se třeba skrývá vaše vlastní víla?

2.     Z přímořského ráje až na zahradu

Dalším nápadem, jak využít staré popraskané nebo přímo rozbité keramické nádoby, je využití písku, kamínků a sukulentů. Mezi aranžmá je možné položit mušle z dovolené nebo mořskou hvězdici. Mořské prostředí může připodobnit zbytek pemzy, doplnit lze i ozdobičky se středomořskou tématikou, malý kruh, kousek lana nebo zbytek sítě.

3.     Domácí bylinková zahrádka

Jednotlivé střepy mohou fungovat také jako oddělovače při pěstování zahradních bylinek, případně v jedné velké nádobě mohou být menší rozbité květináčky se středomořskými i ryze tuzemskými bylinkami.

Sdílejte článek