Rozdíl mezi červenými a bílými striemi, o kterém lidé nevědí!

Strie jsou neškodné pruhy na kůži, které se typicky objevují, jakmile se změní stav kůže. Nejčastěji k tomu dochází během těhotenství nebo při rychlé ztrátě hmotnosti na hrudníku, pažích, břiše, stehnech a hýždích. Jakmile se kůže začne rychle napínat (např. vlivem těhotenství), dojde k drobnému natržení kůže. Těmto liniím říkáme strie. Jaký je rozdíl v jejich zbarvení?

Červenofialové strie

Tyto rýhy na kůži se náhle objeví, jakmile se kůže začne napínat. Jde o naprosto normální proces. Červená nebo fialová barva znamená, že jsou na počátku celého procesu. Jizvy mají výraznou barvu, protože se pod kůží nachází cévy. Jestli se jich chcete zbavit, v této fázi to bude nejlepší. Pomocí speciálních krémů můžete obnovit obsah kolagenu a zmírnit dopad těchto jizev.

Lékař vám může doporučit i laserové ošetření, které se ukázalo jako nejefektivnější právě v období, kdy jsou strie ještě čerstvé a mají tmavší barvu. V těhotenství se pochopitelně žádná laserová terapie nedoporučuje a používání krémů byste měli konzultovat se svým lékařem nebo lékárníkem, kteří vám mohou doporučit nejlepší krémy na strie způsobené těhotenstvím.

Čtěte také: Mokrá vatička vložená do pupíku uleví od mnoha problémů

Bílé strie

Postupem času budou strie světlejší, nakonec budou zcela bílé. Tato barva naznačuje, že jsou na kůži již dlouhou dobu. Bílé nebo světle stříbřité pruhy jsou staré a speciálními krémy je již neodstraníte. Jejich strukturu a lesk může upravit mikro dermabraze, ale obnovení kolagenu již nebude nikdy možné.

Další možností je excimetrový laser, který pomáhá při obnově barev. Tento laser zlepší strukturu pokožky a zesvětlí barvu. Musíte ale počítat s tím, že výsledky budou u každého člověka jiné, protože každá kůže má jinou texturu. Bohužel dokonalý lék na bílé jizvy neexistuje a musíte počítat s tím, že s vámi v nějaké míře zůstanou do konce života.

Zdroj: tudasfaja.com