Rozhodl se, že se nebude táhnout, ale že kamion předjede. Když začal, všiml si jedné zajímavé věci. Najednou prudce sešlápl brzdu. Proč to udělal a co viděl?

Kamiony jsou na našich silnicích všudypřítomné. Je pravda, že jsou velké, mohou se plést a jezdí pomaleji. I proto na ně mnoho lidí nadává. Zároveň je ale nutné říci, že jsou to právě kamiony, díky kterým dnes funguje jakékoliv zásobování a díky kterým máme vše, co potřebujeme ke svému životu. Samozřejmostí je, že když kamion dojedeme na silnici, chceme ho předjet. A to byla i situace, kterou popisuje toto video.

Rozhodl se pro předjetí. Málem kvůli tomu havaroval

Muž za kamionem se rozhodl pro to, že předjede nákladní auto před sebou. Začal s manévrem, ale ten nedokončil, jelikož ihned začal brzdit. To proto, že viděl něco, co ho brzdit donutilo. Nyní už můžeme říci, že mu tato věc zachránila život. A co vlastně viděl? Bylo to auto. Auto, které se řítilo proti němu a které by do něho při předjížděcím manévru stoprocentně narazilo. To však neviděl až ve chvíli, kdy byl v druhém pruhu. Viděl ho přímo na kamionu, díky unikátní obrazovce, která má pomoci řidičům.

Samsung a její dokonalá technologická novinka zachránila život

Jak je možné, že řidič viděl automobil dříve, než vůbec započal manévr? Stalo se tak díky jedné unikátní technologické novince, se kterou přišla společnost Samsung. Ta testuje inovaci, která má pomoci zachránit životy. A jak vlastně? Jednoduše. Dokáže promítat obraz z přední části kamionu na jeho zadní část. Laicky řečeno, když jedete za kamionem, tak vám výrazně brání ve výhledu a vy nevidíte, co se před ním děje, ani nevidíte, kdy je na silnici volno. To má tato inovace od firmy Samsung vyřešit.

Čtěte také: Z Itálie přichází konečně dobré zprávy? Lék na COVID-19, na kterém pracují vědecké týmy, byl objeven, protože dávno existuje.

Sledujte záď kamionu a uvidíte, co se před ním děje

Na čem tato inovace staví? Je to na první pohled jednoduchá věc. V přední části kamionu je umístěná kamera, která snímá vše, co se před kamionem děje. A tento obraz je přenášen na zadní část návěsu, kde jsou místěny velké panely. Řidič za kamionem tak nemusí nebezpečně vyjíždět ze svého pruhu, aby zjistil, zda bude předjetí bezpečné. Stačí, když pojede za kamionem a bude sledovat záď jeho návěsu. Tam uvidí, jak to vypadá před kamionem. Když je silnice čistá a prázdná, tak může bez jakýchkoliv obav vyrazit.

Osvědčí se tato novinka?

Takzvaný The Safety Truck od firmy Samsung je zatím věcí, která je ve fázi testování. To znamená, že se neví, zda bude masově používána, nebo vyráběna. Zatím to ale vypadá, že pokud jde o bezpečnost na silnicích, tak se jedná o věc, která je zcela unikátní a musíme říci, že rozhodně dokáže snížit počet nehod. Ostatně to můžete posoudit sami. Podívejte se na dané video.