David Hampl
16 května, 2019

Zní to jako skutečně bláznivý nápad, ale buďte si jisti, že jakmile zjistíte všechny klady, budete to dělat každý den. Co? Vezmete si citron, rozkrojíte ho na 2 poloviny, položíte ho na talířek a dáte si ho do ložnice k posteli. A to nejenom tam, jelikož ho můžete umísit také ke svému gauči do obývacího pokoje. Většina lidí to nedělá, ale ti co ano, ti se cítí skvěle. Jak je to možné?

Zaujme vás primárně vůně citronu

Proč tento postup opakovat nejlépe každý den? Odpověď na danou otázku je vcelku jednoduchá. Citron má skvělou vůni, která strčí do kapsy jakýkoliv kupovaný sprej. A tato vůně má i blahodárné účinky na lidské tělo. Dá se tak mluvit o velmi zajímavé aromaterapii, která rozhodně prospěje i vám. Stačí k tomu jediné. Citron a talířek. A jaké konkrétní změny můžete pozorovat?

Nebudete tolik unaveni

Skutečně se dostaví efekt, který bude spojený se zmírněním vaší únavy. Díky vůni citronu dokážete výrazně uvolnit váš mozek, což se projeví i na tom, že nebudete tolik unaveni. Dojde k celkovému zklidnění nervového systému a díky tomu se budete cítit mnohem lépe a opět plni energie, s elánem na mnoho zajímavých věcí, které vás čekají.

Zlepšíte své soustředění

Pokud se potřebujete soustředit, dokáže vůně z citronu vaše potřeby zajímavě nakopnout. Dostaví se pocity uklidnění a schopnost soustředit se na jednu konkrétní věc. Zlepší se paměť a také možnosti řešení jakýchkoliv konkrétních aktuálních problémů. A je jedno, čeho se konkrétně týkají.

Budete mít skvělou náladu

Že mají vůně velký vliv na naši náladu, to je dlouhodobě známý fakt. To si můžete sami vyzkoušet i s vůní citrusů. Uvidíte, že když je budete cítit v místnosti, tak se vaše nálada výrazně zlepší. Pryč budou negativa spojená s chmury a vy budete naopak plní pozitivní energie, která dokáže vykouzlit úsměv také na vaší tváři.

Snížíte si tlak

Pokud trpíte vysokým tlakem, můžete se těšit z toho, že tento postup vám ho zajímavě sníží. To proto, že jednotlivé vůně mají vliv na krevní oběh a jeho optimalizaci. To vede k tomu, že krevní tlak bude efektivním způsobem snižován.

Budete mít čistý domov

Citrusové plody se často využívají také na čištění. Toho využijete i tak, že díky citronu v místnosti zmizí ze vzduchu různé druhy bakterií a jiných nežádoucích látek. Prvky, které se spolu s vůní budou ovlivňovat, je totiž zcela a samozřejmě také bez milosti zabijí.

Nebude vás nic rušit

Hlavně v létě může být váš byt nebo dům plný otravného hmyzu. Pomocí citronu zajistíte, že k vám létat nebude. Stačí když do něho zapícháte trochu hřebíčku a sami uvidíte, jak skvělý repelent to je. Danou vůni totiž většina hmyzu nemusí a tak se nemusíte bát otevřeného okna. Tomu se bude létající hmyz snadno vyhýbat.

Sdílejte článek