David Hampl
31 ledna, 2020

Každá žena touží po tom udržet si co nejdéle mladistvý vzhled. Jsou ženy, které z tohoto důvodu chodí pravidelně do kosmetických salonů, jiné dávají přednost péči doma. Využívají k tomu nejen nejrůznější kupovanou kosmetiku, ale zároveň si některé přípravky doma samy vyrábějí, většinou za pomoci jednoduchých přírodních surovin. Velmi oblíbenými domácími procedurami jsou nejrůznější masky. Dnes vám přinášíme jednu z masek, kterou si můžete připravit velmi snadno a jejíž účinky jsou skvělé a léty prověřené – masku z vaječných bílků.

Síla vejce

Je všeobecně známé, že vajíčka zdaleka nejsou tak nezdravou potravinou, jak se léta myslelo. Naopak jsou velmi kvalitním zdrojem bílkovin, vitamínů a minerálních látek.  Především komplex vitamínů B má velmi pozitivní účinky na lidskou pleť.

Masky z vaječných bílků jsou skvělým pomocníkem v boji proti vráskám, vypínají pleť a zároveň stahují póry. Tato maska tak pomáhá zpomalovat proces stárnutí a zároveň navrací pleti její pružnost. Vejce nemají skvělé účinky pouze na naši pleť, ale také na vlasy, využívají se tak rovněž v nejrůznějších vlasových zábalech.

Jak si masku z vaječných bílků připravit?

Příprava je velmi jednoduchá, stačí z vaječného bílku ušlehat sníh a ten poté nejlépe za pomoci štětce nanést na vyčištěnou pleť obličeje. Na takto potřený obličej pak přiložte papírové ubrousky a nechte masku zaschnout po doku přibližně třiceti minut. Poté velmi opatrně ubrousky z obličeje sloupněte, obličej opláchněte vlažnou vodou a osušte ručníkem. Na masku nemusíte používat vždy pouze vaječný bílek, mnoho pro pleť prospěšných látek se ukrývá také ve žloutku.

Masky z vaječných žloutků pleť hydratují, vyživují a zjemňují. Při jejich přípravě stačí žloutek rozmixovat vidličkou a smíchat s některou další ingrediencí, jako je olivový či kokosový olej, a nechat působit po dobu deseti minut. Poté stejně jako u masky z bílků pleť opláchněte a osušte.

Sdílejte článek