David Hampl
9 října, 2020

Sociální sítě mají bezesporu negativní dopad na náš osobní život. Děti jsou roztěkané, nesoustředěné a mají nereálné představy o světě a extrémní nároky na svůj fyzický vzhled. Sociální sítě jsou prostě velmi kontroverzní, ale nedá se jim upřít, že se jejich prostřednictvím stalo i mnoho dobrého. Příkladem je i příběh malého koťátka, které díky síle sociálních sítí našlo novou rodinu.

Druhá šance pro opuštěné domácí mazlíčky

Holly Brookhouserová pracuje jako dobrovolník v útulku pro zvířata. Stará se o ně, dokud nenajdou nový domov. Díky lidem jako je ona, mají opuštěná a ztracená zvířata šanci prožít spokojený a šťastný život. Netušila, že i k ní domů brzy přibude jeden nový chlupatý člen rodiny.

Láska na první pohled

Příběh Molly jsme si přečetli na stránkách „Like Meow“. Molly popisuje, jak koťátko objevila: „Projížděla jsem Facebook jako obvykle, když jsem narazila na fotku roztomilého koťátka. Fotku na Facebook dal muž, který koťátko objevil na parkovišti pod svým autem. Vzal si ho domů a pokusil se prostřednictvím sociálních sítí najít nového majitele.“Muž si malou kočičku nemohl nechat. Při pohledu na roztomilou kuličku měla Molly jasno. Kočičku si adoptuje ona. Malé koťátko tak nemuselo dlouho čekat. Díky sociálním sítím našlo rychle nový milující domov. Bohužel, většina nalezených a odchycených zvířat nemá takové štěstí. Na odchod z útulku čekají některá roky a některá se nedočkají vůbec.

V útulcích nejčastěji končí:

  • Psi
  • Kočky
  • Zakrslí králíci
  • Papoušci

A jiní nepohodlní domácí mazlíčci. Mnoho z nich jejich majitelé prostě vyhodí na ulici. Útulek je tedy ta lepší varianta.

Příběh malého koťátka má šťastný konec

Malou kočičku pojmenoval Mollyin syn. Jmenuje se Appleseed. Když ji našli, bylo ji jen pár týdnů. Dnes žije spokojeně se svou novou rodinou a jejich dvěma psy.

Sdílejte článek