Roztomilý koloušek překvapil štěně retrívra. Co se stalo potom, to bylo k neuvěření. Není divu, že se tato fotka stala hitem sociálních sítí

Sociální sítě mají nové hrdiny. Stala se jimi dvě mláďata tvorů, kteří se spolu příliš často nesetkávají, a když už ano, obvykle to končí spoustou bolesti, krve a slz. V tomto případě se ale žádný masakr nekonal a všechno skončilo jen překvapeným a rozpačitým očicháváním.

Řeč je o nečekaném setkání bíle strakatého mladého kolouška se štěnětem zlatého retrívra, které bylo vzájemným setkáním doslova šokováno. Jejich počínání nemohl nezachytit přihlížející fotograf, který pak snímek umístil na internetovou sociální síť Reddit, odkud se pak rozšířil na všechny strany a velmi rychle se tak stal virálním hitem současnosti.

Jako z pohádky Walta Disneyho

Dva tvorové z opačných konců potravinového řetězce se náhodou setkali během slunného jarního dne na palouku plném květin. Odpočívající štěně zlatého retrívra vyrušil z rozjímání nečekaný návštěvník. Bylo jím strakaté mládě jelena, které se rozhodlo neznámého tvora zlaté srsti důkladněji prozkoumat.

Čtěte také: Toto byste měli vědět: Kosmetické výrobky, které se nevyplatí kupovat!

K retrívrovu nemalému překvapení až skoro šoku si koloušek počínal naprosto bezprostředně a beze strachu. Štěně ve zjevných rozpacích začal očichávat, až mu málem vlezl i do tlamičky. Šokované psisko nechápavě zkoprnělo a s překvapeným pohledem nechal zvědavého a smělého kolouška dokončit jeho průzkum.

Jestli se z nich poté stali kamarádi, nebo pak mladičký jelen zase bez zájmu utekl pryč, to už se z fotky ani komentářů nedozvíme. Jisté je, že jejich roztomilé počínání se stalo internetovým virálním hitem a fotografie oběhla už celý svět. Mnoho lidí se v komentářích pod fotografií shoduje na tom, že tento záběr je jako vystřižený z některé pohádky studia Walta Disneyho a nelze s tím než souhlasit.

Opuštěné mládě pomohla odchovat fenka

Mladý zlatý retrívr není jediným masožravcem, který se vůči jelenímu či srnčímu miminku zachoval krajně přátelsky a roztomile. Před lety oběhl svět příběh opuštěného mláděte, s jehož odchovem jeho zachráncům nepomohl nikdo jiný, než jejich psí kamarádka, která právě odchovávala vrh svých vlastních štěňat. Opuštěné mláďátko přijala za své a nejenže ho krmila svým mateřským mlékem, ale také mu lízáním masírovala bříško stejně, jako to dělá máma srnka, aby jeho útroby správným způsobem fungovaly. Zvířata jsou zkrátka tvorové, kteří dokáží člověka úžasně překvapit.