Ručník s esenciálním olejem zlepší spánek a zklidní nervy

Kvalitní spánek je základem zdraví. Někdy jsme ovšem tak unavení, že se nám přes všechny starosti ani nedaří usnout, a výsledkem bývají bolesti hlavy a malátnost celý následujících den. Existují sice prášky na spaní i jejich přírodní alternativy, jako je třeba kozlík nebo hořčík, avšak při dlouhodobějším používání léky zabírají méně a méně.

Domácí aromaterapie

Nespavosti vás ale může účinně zbavit obyčejný froté ručník a esenciální olej. Vyberte takový, který má uklidňující účinek, například levanduli, kadidlo, citronovou trávu, cedr, bergamot, mátu a podobně. Osuška by měla být dostatečně velká. Namočte ji do studené vody pod tekoucím kohoutkem a vyždímejte, aby z něj nevytékala voda.

https://xitrosti.com/

Na ručník naneste esenciální olej, nejlépe některý z výše uvedených. Stačí jen pár kapek, nemělo by jich být víc než tři.

Čtěte také: Lidový lék na bolesti kloubů a artritidu, který vám zlepší život

https://xitrosti.com/

Ručník pak pověste v ložnici na radiátor. Celá tato procedura by měla být provedená několik hodin před spaním, minimální doba je jedna hodina. Jakmile ručník zavěsíte, otevřete balkon nebo okno a vyvětrejte ložnici. Před spaním zase okna zavřete.

https://xitrosti.com/

Ručník sundejte až ráno

Ručník nechte na radiátoru přes noc, ráno budete svěží, odpočatí a bez bolestí. Voda odpařující se z ručníku zajišťuje potřebnou vlhkost pro pohodlný spánek v ložnici. Spaní v takovém pokoji je mnohem příjemnější a pohodlnější. Esenciální olej zase pomáhá uvolnit nervovou soustavu a svaly. Skloubíte tedy domácí zvlhčovač a aromaterapii.

Při aplikaci oleje na ručník dávejte pozor, aby nepřišel do styku s kůží, mohl by způsobit nežádoucí alergické reakce. Nikdy nepřekračujte doporučené množství. Esenciální oleje mohou kromě zklidnění nervového systému pomoci zvýšit imunitu a poskytnout větší odolnost při stresových situacích. Některé posilují koncentraci a soustředění. Levandulový olej může pomoci při bolestech hlavy či menstruačních bolestech a při léčbě depresí.

Zdroj: xitrosti.com