David Hampl
18 ledna, 2020

Občas se stane, že narazíte na něco, co v daném místě rozhodně nečekáte. Podivíte se, jak je možné, že právě tady tato věc se nachází na místě tomu velmi vzdáleném. Něco podobné zažili rybáři na velké rybářské výpravě do středu oceánu. Při plavbě totiž narazili na nezvyklou věc. Když k ní doplavali blíže, málem se skáceli. V moři totiž plavalo něco, co tam rozhodně nepatřilo. Pojďte zjistit, co to bylo.

Hluboko uprostřed oceánu

Celé se to odehrálo v Atlantském oceánu, který, jak všichni jistě dobře víte, je obrovský. Každý den jím proplouvá celá řada lodí, výletních parníků nebo jen lodí rybářských. Není tedy divu, že se v moři díky této lodní diverzitě může vyskytnout celá řada věcí, která tam normálně nepatří. Aby se tam ale vyskytnulo to, co našli rybáři jedné rybářské lodi na rybolovu, se nevidí zase tak často.

Objekt na hladině

Během rybolovu se dostali velmi daleko od pevniny a byly připraveni, že stráví několik dní v separaci od civilizace. Netušili ovšem, že je čeká něco, na co nebudou rozhodně připraveni. Když byly v samém středu oceánu, všimli si něčeho houpajícího se nad vodou. Vůbec netušili, co by to mohlo být, a proto se rozhodli, že k tomu připlavou a věc si pořádně prohlédnou. Co kdyby to byla nějaká velká ryba nebo třeba nějaký poklad. Člověk nikdy neví a v oceánu může být cokoliv.

Náročná záchranná akce

Jakmile se ovšem přiblížili k objektu, zůstali stát jako zkoprnělí. Uvědomili si totiž, že to, co vidí, není nic jiného než jelen, který se marně pokouší zůstat nad hladinou. Nikdo tomu nevěřil a všem padla na mysl otázka: „Jak je možné, že právě tady plave jelen?“ Na odpověď bylo však čas, protože důležitější byla záchrana jelena. Nebylo to však vůbec jednoduché. Záchranná situace byla více než obtížná, ale nakonec se to rybářům povedlo. Jelen byl zachráněn, protože jeho zachránci byli ve správný čas na správném místě. Odpovědi na jejich otázku se už však asi nikdo nedoví.

Sdílejte článek