David Hampl
31 května, 2019

Stále více lidí řeší potíže se zvýšeným krevním cukrem. Na vině je samozřejmě náš životní styl – špatná životospráva a blahobyt, ve kterém žijeme. Podle posledních studií je dokonce zřejmé, že až padesát procent případů cukrovky vůbec není diagnostikováno a tito lidé netuší, že trpí nemocí, kterou je nutno léčit.

Zvýšený krevní cukr je přitom závažný problém, který lze přirovnat až k otravě těla. Cukr poškozuje srdeční tkáň i krevní buňky, má negativní vliv na oči i ledviny a v neposlední řadě poškozuje i nervový systém. Ve chvíli, kdy se z pouhého zvýšeného krevního cukru stane skutečná chronická nemoc, nepomůže už ani změna stravy. Jakmile podceníte včasné řešení svých problémů, můžete si zadělat na velké potíže, které se s vámi potáhnou po zbytek života.

Je tedy naprosto nezbytné chodit na preventivní kontroly k lékaři a nechat si pokaždé vzít krev a nechat si zkontrolovat hladinu cukru. Pokud bude zaznamenána odchylka od normálu, je rozhodně na místě zamyslet se nad svou životosprávou a udělat změnu. Nikdo jiný to za vás neudělá.

Jak rychle snížit krevní cukr?

Pokud jste se rozhodli jednat, možná se ptáte, jaké je nejrychlejší a nejefektivnější řešení. Nebudeme vám lhát – dlouhodobé zlepšení lze zajistit pouze tak, že zcela překopete svůj životní styl. Začnete jíst zdravě, více se hýbat, vyhýbat se sladkým a tučným pokrmům. Pokud nejste ochotni takovou změnu podstoupit, pak hazardujete se svým zdravím.

Dnes vám ale poradíme způsob, jak očistu těla rychle a účinně nastartovat a podpořit. Začátky pro vás nebudou tak náročné a ke snížení krevního cukru dojde o poznání rychleji. Pak se nechte inspirovat a naučte se úžasné metodu, která vám změní život. Díky nim budou vaše problémy snadněji řešitelné, a hlavně se jedná o čistě přírodní postupy, které váš organismus nezatěžují.

Vařená cibule

O léčivých účincích cibule není třeba pochybovat. Opravdu funguje na řadu různých potíží, posiluje imunitu a je to skvělá zelenina, která by měla být součástí vašeho každodenního jídelníčku. Málokdo už ale ví, že se nejedná jen o čerstvou cibuli, a že právě vařená varianta má skvělé výsledky při redukci krevního cukru.

Na přípravu tohoto účinného léku budete potřebovat:

 • 3 kila bílé cibule
 • 250 ml vody

To je všechno! Tak jednoduché to je! Pouze cibuli uvařte ve vodě po dobu asi 10 minut. Cibuli vyhoďte, ale vodu nevylévejte, právě ta je léčivým nápojem, který vám pomůže při potížích s krevním cukrem. Vodu rozdělte na 10 menších porcí, které poté budete konzumovat během dne. Ideálně třikrát denně, vždy po hlavním jídle. Tekutinu vypijte a těšte se na skvělé výsledky.

Koprový čaj

Všichni známe koprovou omáčku, ale o koprovém čaji většina z nás neslyšela. Přitom je velice účinným pomocníkem, při snižování hladiny cukru v krvi i pro redukci cholesterolu. Jak jej připravíte? Potřebujete:

 • hrst kopru
 • litr horké vody
 • cedník

Jednoduše zalijte hrst kopru litrem vroucí vody a v zakryté nádobě nechte luhovat asi 15 minut. Poté přes cedník nápoj sceďte a nechte vychladnout. Koprový čaj popíjejte kdykoliv během dne. Pomáhá také zlepšovat trávení a napjatý žaludek a střeva. Máte-li zácpu je skvělým pomocníkem, jak si ulevit od bolesti a potíží.

Dýňová semínka, skořice a datle

Trošku zvláštní kombinace, říkáte si? Možná trochu ano, ale vytvoříte s pomocí ní účinný lék, který vám nejen pomůže sníží hladinu cukru v krvi, ale dodá vám také mnoho výživných látek, vitamínů a minerálů. Připravte si:

 • 150 g dýňových semínek
 • vodu
 • půl lžičky skořice
 • 4-5 datlí

Nejprve namočte semínka do vody alespoň na osm hodin. Poté vodu slijte, semínka dejte do mixéru, přidejte 4 lžíce vody a pečlivě rozmixujte. Vznikne tekutá pasta. Přidejte nahrubo nakrájené datle a skořici a opět pečlivě rozmixujte. Vznikne příjemná hmota o konzistenci jogurtového nápoje. Nyní přelijte směs do sklenic a konzumujte. Neměli byste vypít více než 100 ml nápoje za den. To úplně postačí k tomu, aby se vám srovnalo zažívání a abyste se cítili o mnoho lépe.

Extrakt z melounových semínek

Blíží se horké léto, a to je ideální čas na to dopřát si meloun. Mnozí z nás z něj pokaždé vydloubají všechny pecky, protože je neradi jedí. Tyto pecky však nevyhazujte, ale schovejte si je. Budou se vám hodit na přípravu extraktu, který pomůže s řadou zdravotních potíží, včetně snížení hladiny krevního cukru. Budete potřebovat jen minimum ingrediencí:

 • 40 g melounových semínek
 • litr vody
 • 150 g melounové dužiny (jen na chuť, nemusí být)

Vodu dejte do hrnce a pomalu ji zahřívejte. Jakmile voda vaří, vložte do ní melounová semínka. Nechte probublat asi 10 minut a poté celou směs ponorným mixérem rozmixujte. Stáhněte nyní plamen a nechte jemně prohřívat ještě dalších 30 minut a občas směs promíchejte. Chcete-li, aby nápoj chutnal lépe, přidejte do něj ještě rozmixovanou melounovou dužinu.

Nápoj přelijte do sklenic a uchovávejte jej v lednici po dobu maximálně jednoho týdne. Pijte denně po několika doušcích.

Kořen pampelišky

Nepropásněte období, kdy pampelišky kvetou! Tehdy je ideální vyrazit na louku a posbírat květy i s kořeny. Doma pak kořínky pečlivě oddělte od zbytků listů a omyjte je. Kořínky pokrájejte na menší kousky a vložte do hrnce s vodou. Celou směs pomalu přiveďte k varu a vařte asi 10 minut. Vývar z kořenů přeceďte přes plátýnko nebo velmi husté sítko a konzumujte denně po lžičkách. Můžete si jej přidat třeba do džusu nebo do čaje. Pampeliškové kořeny obsahují řadu vitamínů a pomáhají zlepšovat celkový stav organismu.

Sdílejte článek