Rýma, chřipka, respirační nemoci i záněty: Vše vyléčí tento zázračný lektvar, který vyrobíte z věcí, které máte běžně doma.

Příroda je mocná léčitelka. Zatímco běžná léčba bolestí v krku, chřipky či nedej bože zápalu plic stojí týdny drahocenného času i spoustu peněz za předražené léky z lékárny, některé přírodní metody dokážou dobu léčby těchto nemocí velmi výrazně zkrátit a zdravotní problémy účinně a s jistotou poslat do říše minulosti.

Lék z dávnověku na současné choroby

Následující recept v sobě kombinuje mocnou sílu těch nejproslulejších darů přírody, které kdy spatřily světlo světa. Všechny tyto byliny, plody a produkty byly známy lékařům už v temných časech počátků lidstva a jejich užívání spadá tisíce let do minulosti.

A my, lidé z 21. století po narození Krista, si dnes ukážeme, jak tyto přírodní zázraky zkombinovat do mocného vše léčivého elixíru zdraví. Tento recept se dokonce ukázal být mnohem silnější, než běžné sirupy, dezinfekční spreje do krku nebo kapky na kašel a kromě toho také urychluje hojení ran a zanícených tkání.

Čtěte také: Běžná cesta dělníků do práce se změnila v záchranu života. Během své cesty uslyšeli velmi výrazný nářek štěněte. Vydali se ho hledat a v tu chvíli nemohli uvěřit tomu, co vidí. Kdo mu ubližoval a jak přesně?

Pro přípravu elixíru budeme potřebovat:

  • ½ lžičky kurkumy
  • ½ lžičky tymiánu
  • 2 lžičky medu
  • ½ lžičky čerstvě strouhaného zázvoru
  • 1 čajová lžička zeleného čaje
  • špetka pepře
  • plnotučné mléko

Mléko zahřejeme téměř k varu a sejmeme ze sporáku. Poté přidáme do něho kurkumu, tymián, zázvor, zelený čaj a pepř a necháme 10 až 15 minut stát. Po uplynutí této doby přefiltrujeme přes sítko a dosladíme medem. Pokud chceme, můžeme kousky koření v tekutině nechat a výluh vypít i s nimi. Díky tomu se do našeho těla dostane ještě větší množství účinných látek, které přísady mohou poskytnout.

Můžeme také zvolit variantu bez mléka a pepře, kdy koření vylouhujeme ve vodě a do výsledného čaje přidáme ještě citrónovou šťávu. Bez tuku ale tělo nevstřebá všechny účinné látky z kurkumy, nicméně i přesto je směs vysoce účinná. Denně vypijeme dva šálky tohoto bylinného elixíru a za pár dnů příznaky nemoci postupně odezní.