Rýže plná plastů?! Jak jednoduše poznáte, jestli je rýže pravá nebo umělá!

Rýže plná plastů? To bude asi nějaký nesmysl, ne?

Bohužel není! Není to tak dávno, co deník The Korean Times vypustil do světa zprávu, že si některé čínské firmy našly způsob, jak poměrně jednoduše a levně zvýšit své zisky: začaly totiž vyrábět umělou rýži a to buď z bramborového škrobu (v tom lepším případě) nebo přímo z plastů!

Jak poznáte, jestli je rýže plná plastů?

Možná vás teď vystrašila představa, že doma kromě pravé rýže jíte ještě tu umělou. Pakliže se ptáte, jak poznáte, jestli je rýže plná plastů a vy jste se tak stali jedněmi z mnoha, na kterých se čínští dovozci rýže snažili vydělat nějakou tu korunu navíc, máme pro vás několik poměrně jednoduchých triků, jak tenhle rýžový podvod odhalit.

Čtěte také: Lidé psi především kupují a vybírají je podle vzhledu. Proto nebudete věřit tomu, jakého psa si jedna žena adoptovala!

Trik číslo jedna: namočte rýži do vody

Asi nejjednodušším způsobem je vysypat rýži do vody a počkat, co se stane. Pokud rýže klesne ke dnu, je to rýže pravá a tím pádem úplně neškodná. Naopak ale v případě, kdy rýže zůstane plavat na hladině, jedná se o rýži umělou.

Trik číslo dva: rozdrťte rýži na prach

Dalším způsobem je rozdrcení rýže. V ideálním případě by vám měl po jejím rozdrcení zůstat jen bílý prášek, najdete-li v něm ale žluté skvrny, s největší pravděpodobností jste narazili na umělou rýži.

Trik číslo tři: prověřte rýži na plíseň

Do třetice všeho dobrého zde máme tip, se kterým pravou rýži od umělé rozeznáte až po několika dnech. Nejdříve uvařte hrst rýže a dejte ji do misky, kterou následně položte na nějaké světlé místo a tam nechte několik dní volně stát. Jakmile se na rýži začne tvořit plíseň, jde o pravou rýži. Pokud ale rýže ani po několika dnech plesnivět nezačne, je to s největší pravděpodobností rýže umělá.