S bolestí kloubů zatočí jednoduchá směs z kurkumy

Bolí vás ruce a klouby? Připravte si zázračnou směs a s bolestí se můžete rozloučit. Už po prvním použití bude rozdíl markantní. Bolest kloubů trápí 50 % lidí starších 40 let a po 70. roku života už se vyskytuje u 90 % lidí. Bolest je reakcí nervových zakončení kloubu na podněty, například toxiny, produkty autoimunitních procesů, krystaly soli a další zánětlivé složky.

Jak směs připravit?

Lidé často chodí do lékárny a kupují léky, které mohou nepříznivě ovlivnit organismus. Velmi často ale nebývají moc účinné nebo poskytnou jen dočasnou úlevu. Přitom stačí si jeden takový lék vyrobit doma z prostředků, které najdete v kuchyni. Co budete potřebovat?

  • 2 čajové lžičky kurkumového prášku
  • 1 čajová lžička kokosového oleje
  • 1 čajová lžička medu
  • 5 čajových lžiček čisté vody

Všechny ingredience promíchejte v mixéru, dokud nebudou úplně hladké. Výsledná směs by měla být aplikovaná na postiženou oblast a vtírána krouživými pohyby. Nechte ji působit deset minut, poté opláchněte teplou vodou. Kurkuma je vynikající antiseptikum a skvělé antibiotikum, které zabíjí škodlivé mikroorganismy. Je schopná léčit záněty, proto ji asijská kuchyně hojně používá k ochucení pokrmů.

Čtěte také: I drahé boty mohou vypadat jako z tržnice. Vyvarujte se designovým přešlapům

Jak složky působí?

Kurkuma také podporuje tvorbu kortizonu, který snižuje bolest kloubů. Kromě toho je skvělý antioxidant, který odstraňuje škodlivé volné radikály a posiluje imunitní systém. Kokosový olej má podobné složení jako tuky v pokožce, takže se skvěle vstřebává. Disponuje protizánětlivými účinky a zatočí i s viry a kvasinkami.

Med urychluje regeneraci pokožky, zklidní podráždění a zánětlivý reakce. Obsahuje řadu prospěšných vitamínů – například vitamín A, C, E a vitamíny skupiny B. Díky svým vlastnostem bojuje proti projevům stárnutí na pokožce a velmi často se používá jako ingredience kosmetických přípravků. Tento domácí lék kombinujte se zdravou stravou a dostatečnou hydratací.