S pomocí báječného pampeliškového čaje se zbavíte mnoha nepříjemných zdravotních problémů

Trápí vás nějaké zdravotní problémy a rádi byste je vyřešili přírodní cestou a nemuseli do sebe cpát farmaceutika? Zajímá vás alternativní medicína a věříte na přírodní sílu? Pokud ano, pak jste už určitě slyšeli o výborných účincích pampelišky. Tato roztomilá žlutá rostlinka, která během jara zaplní naše trávníky, dokáže s naším zdravím hotové zázraky. Zapomeňte na drahé pilulky, krémy nebo přípravky, vyzkoušejte přírodní sílu pampelišky a nebudete se stačit divit, co všechno s vašim tělem dokáže. Takový pampeliškový čaj je dokonalým balzámem na celou řadu zdravotních neduhů, pojďte ho vyzkoušet.

Ideální doba na pampelišky

Možná jste o tom ani netušili, ale pampeliška je jednou z nejsilnějších očistných rostlin, která pomáhá vyplavovat z našeho těla nebezpečné toxiny a přebytečnou vodu. Pokud si myslíte, že právě vy s tím potřebujete pomoci, pak máte jedinečnou příležitost, protože nastává doba, kdy to venku bude pampeliškami přímo poseté.

Kůže jako nová

Pampeliška dokáže čistit krev a pomáhá aktivovat detoxikační funkci jater, resp. ji pořádně podpoří.  Skvělým účinkem je také fakt, že dokáže skvěle čistit pokožku a hojit případné rány nebo jizvy. Díky svým detoxikačním účinkům dokáže zatočit s celou řadou nepříjemný zdravotní neduhů. Může být použita pro léčbu mírných i těžších problémů s kůží jako například akné, pihy, červené skvrny na obličeji, podrážděnou kůži, ekzémy, křečové žíly, opary a nejrůznější skvrny, které se na pokožce mohou objevit.

Čtěte také: Poctivá domácí huspenina se s tou kupovanou nedá srovnat. Připravte si ji i vy sami. A bude nejenom chutnat. Tento recept našich předků strčí do kapsy i ty nejdražší léky na klouby!

Připravte si čaj

Nejlepším a nejideálnějším způsobem, jak pampelišky konzumovat a využít tak jejich maximální potenciál, je udělat si z nich čaj. Čaj poté můžete konzumovat klasickým způsobem nebo ho můžete užívat také externě, pomazáním postiženého místa. Uvidíte, že budete-li poctiví a vytrváte-li u toho, výsledky se brzy dostaví.

Hojivý lektvar na skvrny

Vyzkoušejte například tento recept k léčbě kuperózy a dalších problémů: Připravte si až 10 gramů sušených listů pampelišky a uvařte je ve 150 ml vody. Poté nechte odvar asi 10 minut stát a následně jej přefiltrujte. Tento lektvar pijte třikrát denně jeden šálek. Stejně tak můžete tento lektvar použít jako mazadlo na postižená místa.

Možností, jak si pampelišky připravit je celá řada. Vyzkoušejte i další recepty, které jsou volně přístupné na internetu. Buďte vytrvalí a výsledky se dostaví.