S tímto postřikem se zbavíte plevele na celé léto! Je naprosto přírodní, přípravu zvládne každý a aplikaci taký.

Pravidelná rozcvička s motykou při vykopávání plevele je sice zdraví prospěšná, ale ne každý dává přednost právě takovému tělocviku. Navíc toto řešení není z těch nejefektivnějších. Stačí pár dní a plevel se na záhoncích objeví znovu. Legrace s motyčkou se pak stává činností vpravdě sisyfovskou a po nějaké době se může změnit v naprostou frustraci.

Na trhu existuje celá řada chemických herbicidních prostředků, které vám pomohou se nežádoucích rostlinek v záhonku zbavit. Obvykle ale nebývají tyto látky právě přívětivé ani k přírodě ani k lidskému zdraví. Velmi často chemikálie totiž ulpívají na půdě a spolu s vodou se dostávají do těla rostlin a tím i do výpěstků, které následně jíme. Proto je vhodné chemické postřiky nahradit něčím přírodním.

 Herbicidní postřik, který vám chceme představit, je přírodní a naprosto netoxický. Přesto vás ale plevele velmi účinně a na dlouhou dobu zbaví. A navíc všechny přísady, které k jeho výrobě potřebujete, máte nejspíš neustále doma.

Čtěte také: ZDE je návod, jak si vyrobit detoxikační podložky, kterými detoxikujete své tělo rychle, jednoduše a účinně!

Octový herbicid

Potřebujete jen dvě věci:

  • kvasný ocet
  • rozprašovač

Lahvičku rozprašovače naplňte octem a postříkejte plevelné rostliny, kterých se chcete zbavit. Dejte dobrý pozor, abyste octem nezasáhli také rostliny, které si přejete na záhonku zanechat. Podle míry zasažení by rovněž mohly uhynout spolu s plevelem. Většiny druhů se tímto postřikem zbavíte.

Směs na tvrdošíjný plevel i proti škůdcům

Pokud se na vašem záhonku vyskytuje některý opravdu zarputilý plevel, který je silný a vzrostlý tak, že prostý ocet si s ním neporadí, vyzkoušejte ještě následující vylepšenou variantu. Ta kromě plevelů vytlačuje také škodlivý hmyz a šneky, kteří by si chtěli na vaší úrodě pochutnat.

Smíchejte :

  • 1 litr octa
  • 100 ml prostředku na mytí nádobí
  • 100 gramů mořské soli

Přísady smíchejte v jedné láhvi a důkladně protřepejte, aby se sůl rozpustila. Přípravek pak nalijte do lahvičky rozprašovače či postřikovače a důkladně postříkejte veškerý plevel, kterého se nemůžete zbavit. Před každým dalším použitím láhev důkladně protřepejte, aby se složky neoddělovaly.