David Hampl
3 března, 2020

Máte velkou zahradu, na které byste rádi trávili spoustu času, ale nemůžete? Je důvodem nedostatek času nebo něco jiného? Pokud čas máte, může být problém například ve velkém množství hmyzu nebo výskytu jiných škůdců, například krtků. Takových vetřelců, kteří se neohlášeně zabydlují na našich zahradách je mnohdy velmi těžké se zbavit. Je na to kolikrát zapotřebí hodně sil, trpělivosti, vytrvalosti, času a prostředků. Ve finále se nám je stejně nepodaří vždy odstranit, takže naše zahrada se pro nás stává téměř neobyvatelnou. Řešením je použití chemikálií, ale pokud nechcete být tak tvrdí, můžete použít šetrnější metodu, kterou vám nyní nabídneme.

Lopata, kámen a rybí hlava

Chcete-li odstranit vetřelce z vaší zahrady šetrným a ekologickým způsobem, navrhujeme vám vyzkoušet tuto netradiční a pro mnohé možná dost neobvyklou metodu. Budete k ní potřebovat jen lopatu, kámen a rybu, přesněji rybí hlavu. Ano, čtete správně, rybí hlavu. Pak už jen stačí najít místo, kudy na vaši zahradu vetřelci přicházejí a metodu zrealizovat. Zaručujeme vám, že pokud se to povede, tak vetřelci zmizí a už nikdy se u vás neobjeví.

Past v přístupové cestě

Pokud je to tedy i váš případ, tak pojďme na to. V první řadě najděte ono místo, kterým se k vám vetřelci (krtci, hmyzí škůdci atd.) dostávají. Ujistěte se, že jsou momentálně pryč a vyhlubte jejich otvor pomocí lopatky nebo lopatky, záleží na velikosti. Jakmile to budete mít, vezměte si uříznutou hlavu z čerstvé ryby, kterou jste měli třeba k obědu nebo k večeři. Tuto hlavu vložte do vyhloubené díry a zasypte ji trochou hlíny. A nakonec vložte do díry ještě kámen, aby vetřelci nemohli rybu vyhodit ven a zaručilo se tak, že ryba v zemi zůstane.

Už nikdy zpět

Co se stane pak? Vlivem vlhkosti půdy, okolním podmínkám a času se rybí hlava začne rozkládat. Zápach, který se z ní bude linout, se dostane do všech skulin a přístupových cest vetřelců. Tím je samozřejmě silně odpudí, takže velmi rychle odtáhnou pryč a už se nevrátí. Vyzkoušejte a uvidíte.

Sdílejte článek