Sacha Baron Cohen alias Borat byl nařčen Rebel Wilsonovou ze sexuálního obtěžování! Musela mu strčit prst do zadku!

Borat Sagdijev, kontroverzní fiktivní postava v podání britského komika Sacha Barona Cohena, známého svými provokativními a kontroverzními vystoupeními, se opět dostal do centra pozornosti. Tentokrát však nejde o jeho provokace na veřejnosti, ale o obvinění ze sexuálního obtěžování slavné herečky. Rebel Wilsonová se ve své nové knize Rebel Rising otevřeně zmínila o nevhodném chování, kterého se dopustil Cohen během natáčení komedie Grimsby. Tvrdí, že Borat ji nutil k sexuálním nechutnostem až do té míry, že se stala obětí ponižujícího jednání.

View this post on Instagram

A post shared by Sacha Baron Cohen (@sachabaroncohen)

Rebel Wilsonová a její odhalení

Rebel Wilsonová, australská herečka známá zejména díky svým komediálním rolím, se ve své knize Rebel Rising otevřeně svěřila s nechutnými zážitky, které zažila během natáčení filmu Grimsby. V této komedii z roku 2016 hrála vedlejší roli a Sacha Baron Cohen ztvárnil hlavní postavu Borata Sagdijeva. Wilsonová tvrdí, že během natáčení se setkala s nepříjemným chováním ze strany Cohena, který ji nutil k sexuálním nechutnostem.

Čtěte také: Bratr se vrhl do vody, aby zachránil sestru před žralokem

Ve své knize Wilsonová popisuje konkrétní případ, kdy ji Cohen údajně požádal, aby mu „strčila prst do zadku“, přestože tato scéna nebyla součástí scénáře. Po chvíli přesvědčování se nakonec spokojil s obyčejným plácnutím po holé půlce. I přesto však pro Wilsonovou bylo toto jednání ponižující.

Obhajoba a odmítnutí obvinění

Sacha Baron Cohen a jeho tým vehementně odmítají obvinění, která Wilsonová vznesla. Tvrdí, že scéna, ve které mělo dojít k nevhodnostem, byla součástí scénáře a herečka byla o všem řádně informovaná. Dokonce poskytli devět anonymních prohlášení od členů filmového štábu, kteří potvrzují, že scéna byla plánovaná a Wilsonová byla předem seznámená se svou rolí.

Wilsonová však stojí pevně za svými tvrzeními a odmítá se stáhnout. Ve svých příspěvcích na sociálních sítích a také ve své knize apeluje na ženy, aby promluvily a nezůstávaly potichu, když jsou konfrontované s nežádoucím chováním. Věří, že její odhalení může povzbudit ženy, aby se nechaly ovlivnit mlčením a bojovaly proti sexuálnímu obtěžování.

Kontroverzní postava Borata

Borat Sagdijev, postava vytvořená Sachou Baronem Cohenem, je provokativní a kontroverzní postavou. Borat je fiktivní reportér a kazachstánský občan, který cestuje po Spojených státech a vyvolává různé situace. Jeho vystoupení jsou často kontroverzní a provokativní, ačkoliv mají za cíl poukázat na určité společenské problémy.

Film Borat z roku 2006 se stal velmi populárním a získal mnoho pozornosti, ale také vyvolal kontroverze kvůli svému obsahu. V roce 2020 bylo uvedené pokračování filmu s názvem Borat Subsequent Moviefilm, které opět vyvolalo diskuse a kontroverzi.

Diskuse o sexuálním obtěžování

Obvinění, která Wilsonová vznesla vůči Sachovi Baronu Cohenovi, opět přitáhla pozornost k problematice sexuálního obtěžování. Toto téma je stále velmi aktuální a mnoho žen se rozhodlo promluvit o svých zkušenostech. Wilsonová se rozhodla nezůstat potichu a svěřit se veřejnosti o nevhodném chování, kterého se dopustil Cohen.

Sexuální obtěžování je vážný problém, který postihuje mnoho lidí bez ohledu na jejich povolání či postavení ve společnosti.