Sary Milliken je nová Miss Alabama! Vítězka váží 150 kilogramů a tvrdí, že krása není jen ta fyzická! (Video)

Když se Sara Milliken stala novou královnou krásy Alabamy, místo gratulací se na sociálních sítích objevila vlna kritických komentářů. Mnoho lidí se pobouřilo nad tím, že soutěž krásy, tradičně spojovaná s ideálem štíhlosti a atraktivity, tentokrát ocenila výrazně obézní účastnici.

Kritici tvrdí, že tímto vítězstvím se normalizuje obezita, která s sebou přináší závažná zdravotní rizika. Jeden z komentujících poznamenal: „Obezita je velice závažný problém současnosti, to snad vidí každý. Proč navíc takto oslavovat a propagovat něco, co je ze zdravotního hlediska opravdu špatné?

Zdravotní rizika obezity

Podle odborníků může obezita vést k onemocněním, jako jsou diabetes 2. typu, vysoký krevní tlak, problémy se srdcem a některé druhy rakoviny. Kritici proto tvrdí, že oslavování obézní Miss Alabama může být nebezpečným signálem, který bude mít negativní dopady na veřejné zdraví.

Pohled obhájců Sary Milliken

Nicméně zastánci Sary Milliken argumentují, že soutěž krásy by měla být o sebevědomí a přijímání vlastního těla. Milliken sama ve svém vyjádření uvedla: „Jde o soutěž krásy. Volbou Sary Milliken jako Miss Alabama tedy vlastně porotci celému světu říkají, že morbidní obezita je krásná. To může samozřejmě být věc osobního názoru a vkusu.

Důležitost sebepřijetí a pozitivního vnímání těla

Obhájci Sary Milliken zdůrazňují, že její vítězství je inspirativní pro ženy, které se potýkají s nadváhou a nízkým sebevědomím. Poukazují na to, že soutěž krásy by neměla být pouze o fyzické atraktivitě, ale také o vnitřní síle, sebepřijetí a pozitivním vnímání vlastního těla.

Kyberšikana a její dopady

Milliken však čelí nejen kritice na sociálních sítích, ale také vlně nenávistných komentářů a kyberšikany. Sama na to reagovala apelem: „Já se z toho možná dokážu rychle otřepat, ale pro ostatní oběti kyberšikany to není vždycky tak snadné. Uvědomte si, že některé lidi vaše zlé poznámky navždy poznamenají a budou na ně myslet do konce života. Buďme prosím k sobě vzájemně laskavější.

Důležitost empatie a vzájemné podpory

Tato výzva k větší empatii a laskavosti ukazuje, že diskuse o nové Miss a její korunovaci nejsou jen o estetických standardech krásy. Je to i o tom, jak se k sobě navzájem chováme. Kritici by si měli uvědomit, že jejich slova mohou mít hluboké dopady na duševní zdraví a pohodu těch, kteří se potýkají s vlastním vnímáním těla.

Zdroj: eXtra.cz