Sázející zažil šok! Výhru 8 miliard korun mu provozovatel loterie neuznal! Má na to právo?

Loterie je jednou z nejoblíbenějších forem hazardních her po celém světě. Sázkaři se každý den těší na možnost vyhrát obrovské jackpoty a změnit svůj život. Ale co se stane, když výherní tiket nevyhrajete kvůli chybným číslům? To se přesně stalo jednomu hráči v Washingtonu.

Neštěstí ve štěstí

John Cheeks je dlouholetým hráčem loterie a vždy tipuje čísla podle data narození svých blízkých. Tentokrát se rozhodl vsadit na Powerball a zaškrtal si pět čísel od 1 do 69 a jedno dodatkové číslo od 1 do 26. Sázku podal a čekal na výsledek losování.

Bohužel, večerní přímý přenos losování John zmeškal, takže se rozhodl zkontrolovat výsledky na internetu. K jeho obrovskému překvapení zjistil, že vyhrál jackpot ve výši 340 milionů dolarů, což je přibližně 8 miliard korun!

Čtěte také: Pustit sednout těhotnou? Ani náhodou, řekla si žena v autobuse. To, co následovala, sama nečekala.

S radostí zavolal svému kamarádovi a společně slavili jeho obrovskou výhru. John si v rychlosti vyfotografoval internetovou stránku s výsledky a šťastný šel spát s pocitem, že se stal miliardářem.

Chybná výherní čísla

Ovšem, jak se později ukázalo, jeho radost byla předčasná. Když si tři dny po losování znovu zkontroloval výsledky, původní čísla z jeho tiketu zmizela a na webu se objevila úplně jiná. Byl zmatený a zoufalý, tak se rozhodl jít do pobočky loterijní společnosti, aby si nechal sázenku zkontrolovat. Tam mu sdělili, že žádné z jeho tipovaných čísel vylosováno nebylo. Tiket není výherní, sdělila mu obsluha, můžete ho hodit do koše támhle u dveří.

Zoufalý John se rozhodl ověřit čísla v jiné provozovně, ale i tam dostal stejnou odpověď. Loterijní společnost se později veřejně omluvila za chybu, která vedla k zveřejnění nesprávných výherních čísel po dobu šesti hodin. Tvrdili, že za to mohla reklamní agentura, kterou najali. Všichni hráči, kteří stihli vyzvednout své výhry před opravou chyby, si je mohli ponechat. Loterie vyplatila výhry v rozmezí od čtyř do 200 dolarů.

Boj o kompenzaci

John Cheeks se rozhodl bojovat za svou výhru. Sázkařskou společnost zažaloval a doufá, že si vymůže alespoň nějakou kompenzaci. Jejich chyba ho připravila o obrovskou výhru, která by mu mohla zajistit finanční stabilitu na celý život.

Advokát Johna Cheekse se vyjádřil, že i když se stala chyba, je důležité zvážit, jak s tím loterijní společnost naloží.