To, co se stane, když si namočíte nohy do jablečného octa je hotový zázrak! 10+ účinků, které má právě jablečný ocet!

Jablečný ocet je přírodní produkt obsahující velké množství biologicky aktivních látek, které pomáhají zabíjet bakterie a škodlivé látky v našem těle. Je zároveň i skvělým pomocníkem v domácnosti či v kuchyni při vaření.

V jižních zemích jsou kokosové ořechy tzv. dary přírody, ze kterých se vyrábí kokosový olej. Našim bohatstvím jsou jablka, ze kterých se vyrábí skvělý jablečný ocet. My Vám přinášíme několik skvělých účinků, které právě jablečný ocet má.

Lék proti bolesti v krku

Smíchejte 1/4 šálku jablečného octa a 1 šálek teplé vody. Tato směs je užitečným kloktadlem už při sebemenším náznaku nemoci – všechny škodlivé bakterie v ústech a hrdle budou okamžitě zničeny a nemoc se tedy nedostane dále do těla.

Čtěte také: Mnoho lidí vidí znamení zvěrokruhu Berana jako tvrdohlavého: Má však 12 zvláštních funkcí a vlastností – nikdo jiný na světě je nemá!

Pálení žáhy

Po dobu 1 hodiny pijte směs jedné čajové lžičky jablečného octa s trochou vody. Tato směs pomůže vyrovnat se s pálením žáhy už během jedné hodiny.

Uvolnění nosu a nosní dutiny

Pokud pocítíte výtok z nosu a máte pocit ucpaného nosu, vypijte sklenici vody s jednou čajovou lžičkou jablečného octa. Ocet obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovou, kyselinu jablečnou, kyselinu mléčnou a v neposlední řadě i kyselinu citrónovou. Tyto látky pomáhají uvolnit nos od hlenu a odstranit otok.

Proti lupům

Jablečný ocet posiluje vlasy, po použití jsou lesklé, zdravější a vypadají mnohem svěžeji. Ocet má však kromě těchto účinků ještě jeden skvělý benefit. Ničí lupy!

Smíchejte 1/4 šálku octa s 1/4 šálku vody, opláchněte touto směsí vlasy po použití šamponu. Octovou směs nechte působit na vlasech po dobu 15 minut pro rychlejší efekt. Lupy zmizí již po jednom použití.

Proti křečím

Křeče často poukazují na nedostatek draslíku v těle. Smíchejte 2 polévkové lžíce jablečného octa, jednu polévkovou lžíci medu a sklenici teplé vody – získáte takt domácí lék proti křečím, který pomáhá nahradit nedostatek draslíku v těle! Ocet totiž obsahuje hořčík, železo, fosfor, síru a měď, které jsou pro tělo velmi prospěšné.

Proti svědění

Pokud je Vaše pokožka suchá a doprovází ji i nepříjemné svědění, aplikujte na postiženou oblast trochu jablečného octa pomocí vatového tamponu. Antifungální a antibakteriální vlastnosti přírodního octa pomohou vyrovnat se s různými kožními problémy, jako jsou například akné.

Proti bradavicím

Virové bradavice lze odstranit tak, že si je budete denně natírat jablečným octem. Pokud tuto aktivitu budete pravidelně dodržovat, výsledky uvidíte už po pár dnech.

Proti zápachu nohou

Udělejte si doma koupel s jablečným octem. Je skvělým pomocníkem při boji s nadměrným pocením a zápachem nohou. Ocet se také vyrovná i s plísní na nohách, zároveň má i antimikrobiální vlastnosti, které zamezují vzniku plísní a onemocnění.

Proti nadýmání

Aby se zabránilo nadýmání, vypijte sklenici vody s jablečným octem před každým jídlem. Tento jednoduchý trik přispěje ke zlepšení trávení a metabolismu.

Proti zápachům v domě

Smíchejte jablečný ocet s vodou a tuto směs dejte do lahvičky s rozprašovačem. Tento postřik je skvělým pomocníkem v domácnosti, protože okamžitě eliminuje všechny zápachy v domě.

Proti různým nečistotám

Použijte ocet na odstranění špíny, skvrn či plísní. Je to to nejlepší, co můžete udělat. Tento víceúčelový čistič je mnohem levnější než různé chemické prostředky, které si koupíte v obchodě.

Proti ucpanému odpadu

Smíchejte šálek octa a polovinu šálku jedlé sody a máte dokonalý prostředek na ucpaný odtok. Ocet a jedlá soda čistí dokonale a navíc zničí všechny nepříjemné pachy.

Proti plísním

Plísně na dlaždicích v koupelně a v pračce se většinou vyskytují společně. Ocet Vám pomůže odstranit plíseň z jakéhokoliv povrchu. Bílé záclony budou opravdu sněhově bílé po umytí s octem, taktéž bude i Vaše pračka dokonale čistá.

Proti pomačkání oblečení

Skvělý trik pro žehlení věcí bez pomoci žehličky. Jablečný ocet s vodou smíchejte v poměru 1:3, nalijte do láhve a nastříkejte přímo na oděv. Jakmile oblečení uschne, stopy po zmačkání okamžitě zmizí a Vy už více žehličku nepoužijete.

Proti skvrnám na nábytku

Skvrny na nábytku, kobercích se odstraňují opravdu velmi těžko. Vám však okamžitě pomůže jablečný ocet. Na textilii nebo nábytek naneste směs z octa a soli, rozetřete po skvrně, nechte chvíli působit a následně jen otřete vlhkým hadříkem.

Využití jablečného octa je opravdu různorodé. Určitě nějaký tip vyzkoušejte i ve Vaší domácnosti. Nejenže Vám ušetří spoustu času, ale i určité množství peněz. Přece jen, láhev jablečného octa je o dost levnější než různé chemické přípravky na čištění.