Hřebíček, koření, které zná snad opravdu každý. Jeho původ začíná na Moluckých ostrvech. Používá se ke kořenění sladkých potravin, rýže nebo i masa. Je známý pro své aroma, a proto je součástí mnoha aromatickýh směsí.
Tento článek vám ukáže, že hřebíček je jedno z nejlepších koření, které vůbec můžeme koupit. Je to léčivá přírodní látka, která je využívána po celém světě.
Hřebíček je takové koření, které je významné i pro svou nasládlou chuť. Pokud budete dělat tento trik doma, ujistěte se, že máte dobrý hřebíček, protože hřebíček s tmavěhnědou nebo dokonce černou hlavičkou už není vhodný.
Po celém světě je hřeníček využíván v gastronomii, ale málo lidí ví, že jeho pravé a možná primární účinky jsou lékařské.
Funguje jako desinfekce a má znecitlivující účinky. Proto už jste možná našli v našich článkách, že hřebíček je výborný například na bolesti zubů. Hřebíčková silice tlumí bolest zubních nervů a pomáhá tak i s léčbou.
Výhody hřebíčku
* antibakteriální látka
* přírodní repelent proti všemu možnému hmyzu
* ulevuje při trávení
* umí zrychlit metabolismus, tudíž pomáhá i při hubnutí
* uvolňuje dýchací cesty[hana-code-insert name=’google‘ /]
Pomoc při problémech se střevy
Stačí smíchat 2 lžíce lněných semínek se lžičkou sušeného hřebíčku a umlít. Ráno konzumujeme 2 lžičky před snídaní. Užíváme takto po dobu 3 dnů, pak na 3 dny vynecháme a pokračujeme po dobu 3 týdnů ve stejném systému.
Bolest zubů
Směs 10-15 hřebíčků zalitých ve 100ml Alpy. Tuto směs nechte týden louhovat a tuto směs použijte na bolavé zuby. Vyplachujte a potírejte postiženou oblast.
Proti kašli
Smícháme 60ml Alpy a 25 hlaviček hřebíčku a necháme louhovat 24 hodin. Před spaním si dáme jednu lžičku a necháme povalovat v ústech.