Co se stane, když smícháte hřebíček a Alpu? Výsledek vás překvapí natolik, že to půjdete zkusit ještě dnes.

Hřebíček, koření, které zná snad opravdu každý. Jeho původ začíná na Moluckých ostrvech. Používá se ke kořenění sladkých potravin, rýže nebo i masa. Je známý pro své aroma, a proto je součástí mnoha aromatickýh směsí.

Tento článek vám ukáže, že hřebíček je jedno z nejlepších koření, které vůbec můžeme koupit. Je to léčivá přírodní látka, která je využívána po celém světě.

Hřebíček je takové koření, které je významné i pro svou nasládlou chuť. Pokud budete dělat tento trik doma, ujistěte se, že máte dobrý hřebíček, protože hřebíček s tmavěhnědou nebo dokonce černou hlavičkou už není vhodný.

Po celém světě je hřeníček využíván v gastronomii, ale málo lidí ví, že jeho pravé a možná primární účinky jsou lékařské.
Funguje jako desinfekce a má znecitlivující účinky. Proto už jste možná našli v našich článkách, že hřebíček je výborný například na bolesti zubů. Hřebíčková silice tlumí bolest zubních nervů a pomáhá tak i s léčbou.

Výhody hřebíčku

* antibakteriální látka
* přírodní repelent proti všemu možnému hmyzu
* ulevuje při trávení
* umí zrychlit metabolismus, tudíž pomáhá i při hubnutí
* uvolňuje dýchací cesty[hana-code-insert name=’google‘ /]

Pomoc při problémech se střevy

Stačí smíchat 2 lžíce lněných semínek se lžičkou sušeného hřebíčku a umlít. Ráno konzumujeme 2 lžičky před snídaní. Užíváme takto po dobu 3 dnů, pak na 3 dny vynecháme a pokračujeme po dobu 3 týdnů ve stejném systému.

Bolest zubů

Směs 10-15 hřebíčků zalitých ve 100ml Alpy. Tuto směs nechte týden louhovat a tuto směs použijte na bolavé zuby. Vyplachujte a potírejte postiženou oblast.

Proti kašli

Smícháme 60ml Alpy a 25 hlaviček hřebíčku a necháme louhovat 24 hodin. Před spaním si dáme jednu lžičku a necháme povalovat v ústech.