Toto se stane, pokud si přestanete na jeden měsíc mýt vlasy šamponem. Výsledky ohromí i Vás!

Asi nikdo z Vás si neumí představit svůj život bez šamponu. Ať už si vlasy myjete každý den nebo jen jednou za týden, naše tělo si na něj úplně zvyklo. Přemýšleli jste však někdy o tom, jak žili lidé bez něj, ještě když žádný šampon neexistoval? Jak je možné, že neměli mastné vlasy? Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Touto otázkou se zabývají i takové hvězdy jako Jennifer Aniston nebo zpěvačka Adele. Obě říkají, že si už pár let neumyli vlasy šamponem, ani mýdlem, a obě jsou tedy zastánkyněmi trendu „No-poo“, což ve volném překladu znamená žádný šampon. Viděli jste někdy jejich vlasy? Měli je mastné či nezdravé? Vůbec ne! Jejich vlasy jsou lesklé, zdravé, no prostě krásné. Jak je to možné?

syndicateprimepublishing.com[hana-code-insert name=’google‘ /]Lidé začínají podléhat tomuto trendu zcela pochopitelně. Chtějí se zbavit toxických chemických látek, které se nacházejí, ano, i ve Vašem šamponu. Vaše vlasy si postupem času začnou na látky, které se nacházejí v šamponu, zvykat, a začnou na nich být závislé. Časté používání šamponů se může dostat až do fáze, kdy si budete muset vlasy mýt každý den, protože budou mastné za velmi krátký čas. Tedy, pokud to už neděláte nyní …

vanitycask.comNěkterým lidem se však vlasy skutečně mastí dříve než ostatním. Pokožka hlavy se jim prostě potí více. Pokud však tito lidé řeší problém šamponem, ten jim pokožku hlavy vysušuje, což vede k nadměrné tvorbě mazu.

Někteří lidé, kteří se začali řídit trendem „No-poo“, si myjí vlasy pouze čistou vodou, někteří obyčejnou sodou a jiní zas jen jablečným octem. Všechno jsou to přírodní látky, na které Vaše tělo reaguje zcela přirozeně. Pokud si myslíte, že Vám budou vlasy smrdět, mýlíte se. Nebudou sice vyvoňané umělými parfémy jako po umytí šamponem, budou mít však přirozenou vůni a budou vonět přesně tak, jak voníte Vy.

atelieremmanuel.com[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nejde tu však pouze o to, jak si myjete vlasy. Je velmi důležité, abyste nepoužívali ani žehličky na vlasy, kulmy, či fény. Pokud toto vydržíte pár dní, v některých případech pár týdnů či měsíců, Vaše vlasy Vám skutečně poděkují a budou vypadat tak, jak ještě nikdy předtím nevypadaly.

treehuggerMusíme říci, že mytí vlasů bez šamponu jsme si vyzkoušeli i my. Vlasy umyté chladnější vodou se chovají přirozeněji, jsou mnohem méně mastné a ke zdraví jim nechybí vůbec nic. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, jestli se do toho pustit, radíme Vám: Jen směle do toho! Pár dní bez šampónu určitě vydržíte i Vy a můžete si vyzkoušet na vlastní kůži ten pocit čistých a zdravých vlasů bez šamponu.