Sedmiletá dívka zemře na rakovinu, protože omezení COVID-19 omezují rodinné návštěvy

Koronavirus silně ovlivňuje celou planetu a velké množství zemí za to zaplatilo tisíci lidských životů. Z toho důvodu v mnoha zemích vznikají bezpečnostní opatření, které mají této pandemii zabránit. Každá země se s tím potýká jinak a vytváří jiná opatření. Koronavirus není ovšem jediným zabijákem dnešních dní. Ukazuje se, že kvůli tomuto novému viru a jeho vzniklým omezením, vznikají další problémy, na které lidé umírají. Příkladem je ztráta podpory blízké rodiny při vážném onemocnění. To je případ 7leté holčičky, která ležela s nádorem v nemocnici. Kvůli nařízením ji ovšem nemohl rodina navštěvovat a v jejich těžkých dnech ji tak podpořit.

Ohrožené skupiny

Mezi pacienty, kteří jsou nejvíce ohrožení novým typem viru, patří zejména lidé, kteří trpí rakovinou, infekcí nebo jinou vážnou zdravotní formou. V podstatě jsou ohroženi nejvíce ti, jejichž imunitní systém je silně oslaben. Z toho důvodu zavedlo velké množství nemocnic po celém světě silná bezpečnostní opatření, mezi něž patří omezení návštěv na oddělení pacientů s rakovinou. Možná se ovšem zapomnělo, že právě na těchto odděleních leží lidé, kteří potřebují podporu svých rodin více než kdy jindy. Nyní však o tuto formu podpory přichází.

Zákaz návštěv

Přesně to je případ rodiny malé 7leté holčičky, která byla hospitalizována v nemocnici kvůli rakovině. Už to, že malá holčička má rakovinu, je velmi smutné, nicméně fakt, že ji ani rodina nemůže pořádně navštívit, situaci vůbec nepomáhá. Rodina ji samozřejmě chtěla být nablízku, ale za daných okolností bohužel nebylo možné. Podle otce dívky za ní mohl během 3 týdnů přijít jen jeden člen rodiny, což je pro malou holčičku jistě dobré, ale rozhodně by jí pomohlo, kdyby mohla vidět všechny milující členy rodiny.

Čtěte také: Znáte správná označení krémů? Víte, co znamenají označení jako BB, CC, DD nebo PP? Většina lidí vůbec netuší, k čemu jsou takové krémy určené. Podívejte se na jejich rozdělení a možnosti použití

Poslední rozloučení

Dívce nakonec selhal respirační systém a musela být napojena na ventilátor. Naneštěstí ale zemřela na konci března, což bylo pro její rodinu opravdu těžké. Naštěstí během posledního víkendu ji mohli navštívit dva členové rodiny, a to díky zvláštním okolnostem. Mohli tak slyšet poslední slova holčičky před tím, než zemřela. Nikdo nečekal, že to dopadne takto, protože na začátku to vypadalo jen na obyčejnou žaludeční chřipku. Ta se ovšem změnila v něco mnohem horšího.