Šest způsobů, které pomohou vašim podprsenkám navrátit svůj původní bílý vzhled

Funkci podprsenky jistě každý z nás dobře zná a nemusíme ji zdlouhavě vysvětlovat. Taková podprsenka drží ženám prsa a tvoří sexy křivky. Pro mnoho žen je nošení podprsenky zásadní a nikdy by z domu nevyšly bez tohoto typu spodního prádla. Jedná se o symbol ženskosti, půvabu, ale mnohdy dokonce i pohodlí. Ženy preferují podprsenky v bílé barvě. Jsou neutrální, nevýrazné a vypadají na těle nádherně. Ovšem ale stačí pár vyprání a jsou zašedlé. Abyste udrželi jejich bělost delší dobu, ale také tvar a stálost, musíte kupovat dražší speciální prací prášky, které nejsou zrovna levné. Rádi bychom vás potěšili a prozradili, že není třeba utrácet, proto existuje i mnoho přírodních tipů, které vaši bílou podprsenku opět rozjasní.

Trocha historie podprsenky

Podprsenky se vyvíjí po generace. V současné době se najde mnoho žen, které takové spodní prádlo odmítá a je považováno za represivní. Na druhou stranu jsou takové ženy, které bez podprsenky nevylezou ani z postele. Přesto byla podprsenka vystavena již v roce 1889. A to známou feministkou Herminie Cadolle. Tvůrce dřívější podprsenky zvané “korzetová podprsenka” nebyl příliš nadšený a chtěl korzetovou mánii ukončit z toho důvodu, že představovala zotročení žen. Navíc bylo takové prádlo velmi nepohodlné a ženy se nemohly ani pořádně nadechnout. Chtěl, aby ženy dosáhly své svobody a nebyly “mučené” korzetovými podprsenkami. I v dnešní době se najde mnoho odpůrkyň podprsenek. Na druhou stranu existují i takové ženy, u kterých je podprsenka nezbytným spodním prádlem. Proto pokud patříte mezi ženy, které bez podprsenky nevyjdou z domu, máme pro vás řešení, které vašim bílým podprsenkám navrátí zářivou barvu.  

Přírodní způsoby, jak vrátit bílou

V průběhu času se z bílé stane zašedlá bílá. Neteskněte, existují přírodní produkty, které svými vlastnostmi dokáží vybělit spodní prádlo. Například jedlá soda je ekonomický produkt, který lze použít na mnoho způsobů v domácnosti. Má pohlcující, antiseptickou a čisticí sílu. Dále kyselina citronová je známá jako přírodní bělidlo. Pro změnu sůl má díky obsahu jódu antifungální účinky. A jako poslední nám zbývá ocet, který dokáže zaútočit i na tu nejodolnější skvrnu. Díky těmto 6 přírodním pomocníkům může být bělost vaší podprsenky opět navrácená. Prozkoumejte několik tipů.

Čtěte také: Skladujte česnek v mrazáku klidně po celou zimu

Tip číslo jedna

Na tento postup bělení bílých podprsenek si připravte tyto suroviny:

 • Horká voda 2 litry
 • Sůl 2 lžíce
 • Jedlá soda 3 lžíce

Vodu nalijte do umyvadla či lavoru a přisypte sůl a sodu. Jakmile se suroviny rozpustí, vložte do nádoby podprsenky a nechte přibližně třicet minut odležet. Po uplynulé době prádlo v tekutině jemně přeperte a poté pověste na sušák nejlépe ven. Podprsenka okape a uschne. Podprsenku nedávejte schnout na slunce.     

Tip číslo dva

 • Horká voda 6 litrů
 • Jedlá soda 6 lžic
 • Peroxid vodíku 2 lžíce
 • Čpavek 2 lžíce

Napusťte vodu do lavoru či jiné nádoby a přidejte zbytek surovin. Rozmíchejte a přidejte bílé podprsenky. Nechte namočené přibližně tři hodiny. Po třech hodinách opláchněte vodou, vyždímejte a nechte uschnout.

Tip číslo tři

 • Citron 2 ks
 • Sůl 1 lžíce
 • Vlažná voda 2 litry

Sůl rozpusťte v citronové šťávě a poté ji nalijte do lavoru. Přidejte vlažnou vodu a podprsenky. Nechte namočené přibližně dvě hodiny. Poté podprsenky přeperte v rukou, vyždímejte a dejte schnout.

Tip číslo čtyři

 • Vlažná voda 2 litry
 • Ocet 125 mililitrů
 • Bělidlo 60 mililitrů

Smíchejte vodu s octem a přidejte bělidlo. Ponořte do tekutiny podprsenky a nechte roztok působit jednu hodinu. Poté properte a dejte sušit.