David Hampl
6 listopadu, 2019

Umírající dítě je noční můrou každého rodiče. K tomuto páru byl osud bohužel velmi krutý. Naprosto úžasnou sourozeneckou lásku ale vyjádřil její malý bratříček, který se od své sestry v osudnou chvíli nehnul ani na krok, a který se s ní dojemně rozloučil, když se dověděl, že už s ní nikdy nebude moci promluvit a nikdy si s ní nebude moci hrát. Nikdo se neubránil obrovskému dojetí.

Malý bratr byl na blízku

Když se rodiče od lékařů dověděli, že jejich dcerka nezvládne boj o život, byli v šoku. Přepadlo je zoufalství a beznaděj, když viděli, že před sebou mají umírající dítě, kterému zbývá jenom velmi málo času a nemohou mu pomoci. Nejenom, že se museli s danou zprávou poprat sami, ale museli ji říci také malému synovi, který také musí vědět, že jeho sestřička na světě už dlouho nebude. Byli překvapeni z toho, jak jejich potomek zprávu přijal. V tu chvíli chtěl být stále v nemocnici a chtěl být u své sestřičky.

Rozloučil se s ní

Říká se, že děti moc věcí neřeší a že nemají z mnoha věcí rozum. V tomto případě to ale neplatilo, jelikož malý chlapec věděl, co jeho sestřičku čeká, a tak chtěl být na blízku. Stál u její postele, držel ji za ruku a druhou svou ruku měl na jejím čele. Loučil se s ní a bylo mu velmi líto, že už ji nikdy neuvidí. Že s ní nebude moci ani mluvit, ani si s ní nebude moci hrát. Tato chvíle byla velmi dojemná a nikdo kdo ji viděl nedokázal udržet slzy.

Malá dívenka pomohla ostatním

Pro rodiče to bylo velmi těžké. Museli se s tím však smířit. Takový byl osud. Když jejich dcerka vydechla naposledy, čekalo je další důležité rozhodnutí. Padla otázka, zda mohou lékaři její tělíčko použít na vědecké účely. Tedy ke zkoumání vývoje její nemoci. Bylo to těžké, ale svolili. Když už musela zemřít, tak ať její smrt není zbytečná. Může pomoci zachránit jiné a tím pomoci ostatní. Toto rozhodnutí bylo velmi těžké, ale jak se lékaři shodli, bylo opravdu správné. Moc jim za to děkují.

Sdílejte článek