Šestiletý hoch byl tvrdě šikanován kvůli velkým uším: Pak jeho rodiče učinili drastické rozhodnutí

Děti dokážou být kruté, zejména pokud je někdo jen trochu jiný. Šestiletý Gage o tom ví své. Tento chlapec již od útlého dětství vynikal mezi ostatními pro své velmi zvláštně tvarované uši a na jejich účet slyšel snad všechny posměšky, které jen dětská kreativita může zplodit. Spolužáci jej nejčastěji častovali přezdívkou „Elfoušák“ a nevybíravě si ho dobírali. Chlapeček to nesl těžce a vracíval se domů ze školy smutný a rozčarovaný.

Šikana si vybírala svou daň

Gageovy rodiče, Tim a Kallie Bergerovi, pozorovali na svém synovi velké změny a trápilo je, že je musí kvůli svému vzhledu takto trpět. Vídali ho stát u zrcadla, jak se snaží si přidržovat uši u hlavy a doslova z něj bylo cítit pocit méněcennosti, který si v takto mladém věku prostě nezasloužil. Jeho jediným přáním bylo, aby se mu děti ve škole přestaly posmívat. Tak se rodiče nakonec rozhodli jednat, a to poměrně drasticky.

Řešením byla plastická chirurgie

Po důkladném uvážení situace a diskuzi s Gagem se nakonec Tim a Kallie rozhodli svému synovi zařídit normální život. Objednali jej na plastickou chirurgii a po konzultaci s lékařem přistoupili k operativní nápravě zvláštního tvaru Gageových uší. Jejich tvarování nebylo pro chirurga, který operaci prováděl, žádnou novinkou. S podobnými případy se již několikrát setkal a znal dobře historii a problémy lidí, které se s touto zvláštností narodili a nechali si je napravit až v dospělosti. Převážná většina z nich měla podobné zkušenosti jako Gage a k zákroku přistupovali ze stejných důvodů, tedy především kvůli negativním reakcím svého okolí.

Čtěte také: Lidé psi především kupují a vybírají je podle vzhledu. Proto nebudete věřit tomu, jakého psa si jedna žena adoptovala!

Konečně opět veselé dítě

Chirurgický zákrok, při němž byly Gageovy uši plasticky upraveny do obvyklého tvaru, trvala přibližně dvě hodiny. Poté, co sám sebe spatřil v zrcadle, jeho oči se rozsvítili a byl z něj opět šťastný chlapec. Přestože plastická chirurgie bývá často zatracována jako služba pro bohaté, její původní smysl se v tomto případě naplno projevil – učinil chlapce spokojeného s vlastním vzezřením a zatnul tipec posměváčkům v jeho škole.