David Hampl
14 února, 2020

Nově narozené dítě je radost, na kterou čeká mnoho rodičů. Dlouhé období těhotenství a očekávání je u konce a na světě se objevuje další nádherný tvor, který má šanci prožít krásný šťastný život plný lásky, radosti a hojnosti. Dokonce má také možnost změnit svět. Nikdy totiž nemůžeme vědět, kdo bude mít zásadní vliv na lidstvo v budoucnosti. Někdy to ovšem není tak snadné, protože se jim do cesty mohou postavit byrokratické nesmysly dnešní doby, které jsou mnohdy opravdu k nepochopení. Naštěstí ještě existují lidí, kteří jsou jednoduše lidští a mají srdce. Svým odhodláním a odvahou tak dokáží tyto překážky odstranit nebo aspoň pomoci je obejít. Jednou takovou hrdinkou je zdravotní sestra, která svou odvahou zachránila život novorozence, navzdory tomu, že z toho mohla mít velké problémy.

Stalo se před 21 lety

Událost, kterou bychom vám dnes rádi představili, se stala před 21 lety. Byl to příběh se šťastným koncem, který tehdy dostal celý svět a psaly o něm všechna světová média, včetně těch našich. Jedná se o příběh odvahy a lásky, která zvítězila nad nesmyslnými předpisy dnešní doby. Přečtěte si jej a nechte se pohltit sílou, kterou před 21 lety prokázala mladá zdravotní sestra, když porušila nemocniční předpisy.

Předčasný porod

Dvojčata Briel a Kiri se narodila před 21 lety v americké nemocnici. Bohužel se narodila předčasně, už v 28 týdnu, což je velmi brzy. Samozřejmě, že je to ohrozilo na životě. Jejich hmotnost nepřesáhla 900 g a lékaři tak museli bojovat o jejich zdraví. Dívky byly stále velmi slabé, a proto byly umístěny do oddělených inkubátorů. Potom začala Briel velmi rychle přibírat na váze. Stav a hmotnost Kiri se ovšem nezlepšoval a ani lékaři si nebyli jistí, zda se vůbec zlepší. Pozitivní výsledky viděli pouze u Briel.

Odvážný zásah

Vše se ovšem změnilo zásahem zdravotní sestry Gayli, která o ně pečovala. Věděla, že děti musí být odděleně, ale i přesto dala Kiri do inkubátoru k Briel. Možná už tušíte, co se stalo. Když přišla o pár dní později, spatřila, že Briel drží svou slabší sestru za ruku. Stav Kiri se začal zlepšovat a její váha zvyšovat. Lékaři byli šokováni, ale moc rádi, že to tak dopadlo.

Sdílejte článek