Každé štěňátko je roztomilé a láká k pohlazení. Některá jsou ale ještě hezčí a vypadají doslova jako malé plyšové hračky. Přesně to je i případ mláďátek od nejmenších psích plemen. Ta vypadají i v dospělosti jako hračky, takže se není čemu divit, že jejich štěňata vzbuzují maximální sympatie a touhu k pohlazení.

Malinké štěňátko

Některá plemena psů vyrostou do úctyhodných rozměrů, ale jiná jsou v dospělosti vhodní skoro k přenášení po kapsách, protože jsou opravdu malí, skladní a hlavně neuvěřitelně roztomilí. Není se tak divit, že je po těchto pejscích velká poptávka. Mohou bez problémů žít v bytě a v zásadě si vystačí s kratšími procházkami a občasným hraním. Zvládnou ale bez problémů dělat věrného společníka pro odpočinek a klidné lenošení například během nepřízně počasí.

Podívejte se na dokonalé štěňátko

Štěně na videu se jmenuje Tyson a je tak malé, že se vejde do dlaně. Má ještě 4 sourozence, což je poměrně úctyhodný počet na tak malé štěňátko. U malých plemen se totiž většinou rodí méně mláďat v porovnání například s velkými psy.

Je to šťastné a veselé štěně, které má úžasný život. Její majitelka a chovatelka v jednom se o ní perfektně stará. Zbývá už jenom vymyslet, do jaké nové rodiny půjde. Právě výběr nového domova může být u takto malých plemen poměrně problém, protože lidé mají tendenci zaměňovat malá zvířata za hračky. Je tak velmi důležité poučit malé děti o tom, jak se správně chovat k pejskovi pro maximální spokojenost a bezproblémové soužití v rámci rodiny. Za pár týdnů navíc štěňátko trochu povyroste. I tak to ale nebude žádný velký rozdíl, protože jde o jedno z nejmenších psích plemen na světě. Svou roztomilost si tak bez problémů zachová i do dospělosti, kdy jistě bude dělat radost celé své rodině po mnoho let. Výhodou při chovu malých plemen jsou i menší náklady na krmení.

Sdílejte článek