Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom možné. Nejenom, že má dokonalou chuť a mnoho možností využití. Budete překvapeni i tím, jaký vliv má na vaše zdraví. Pojďte se podívat! -
Menu

Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom možné. Nejenom, že má dokonalou chuť a mnoho možností využití. Budete překvapeni i tím, jaký vliv má na vaše zdraví. Pojďte se podívat!

Aktuálně vrcholí sezona jednoho druhu ovoce, který má u nás velkou tradici a který je u nás velmi populární. O jaké ovoce se jedná? Jsou to jahody. Ty můžete najít na své zahradě, ty si můžete také koupit, stejně jako lze využít samosběrů. Kladem je také využitelnost jahod. Můžete je jíst jenom tak samotné, lze z nich udělat dřeň, stejně tak o kašičku, nebo třeba koktejl. Hodí se ale i na vaření, nebo také do knedlíků. Možností je více než dost. Navíc to není jenom jejich chuť, která by vás měla lákat. Zapomínat nelze také na jejich prospěšnost pro zdraví. Co vše umí?

Využívejte celou jahodu

Každý jí jahody stejně. A to tak, že z nich vyloupne onu zelenou část a tu vyhodí. A to je velká chyba, jelikož i toto nejedlá část obsahuje mnoho prospěšných látek. využít je můžete třeba tak, že si z nich uděláte chutný čaj, nebo je nasekáte a přidáte třeba do salátů. Možností je celkem dost. A nyní už se podívejme na to, co vše se s vaším tělem stane, pokud budete jahody jíst pravidelně.

Prospějete pohybovému aparátu

Může se jednat nejenom o běžné bolesti a problémy, ale může se jednat i o další věci, jako je třeba nemoc zvaná osteochondróza. Pokud chcete, aby váš pohybový aparát byl naprosto v pořádku, je nejlepší volbou začít jíst pravidelně právě jahody.

Snížíte špatný cholesterol

Ten může ve vašem těle způsobovat mnoho problémů a tak je na místě snažit se ho efektivně snižovat. Jedním z velmi dobrých pomocníků jsou právě jahody. Jezte je pravidelně a uvidíte, že při následujícím měření bude jeho hodnota podstatně nižší.

Prospějete svému srdci

Jahody jsou pro něho jako stvořené. Nejenom, že bude fungovat tak jak má, ale také díky ním můžete snížit rizika kardiovaskulárních onemocnění. Tedy zdravotních problémů, které rozhodně není radno brát na lehkou váhu.

Budete krásnější

Nejenom, že budete jahody konzumovat. Lze si z nich také udělat velmi zajímavou pleťovou masku. Všechny látky se dostanou přímo tam, kam se dostat mají. Tedy do vaší kůže a vy tak budete o poznání krásnější.

Jak jahody zpracovávat a uchovávat?

Problémem jahod je to, že jejich sezona trvá jenom několik týdnů. Po zbytek roku tak musíte být odkázání na dovoz. Nebo můžete využít některý z našich tipů, jak si je zpracovat a uchovat. Co doporučujeme?

První možností je sušení jahodových lístků a také zeleně, která se nachází na špičce jahod. Po usušení je dejte do nádoby a když budete mít chuť, nebo zájem prospět svému zdraví, tak si z nich jednoduše nachystáte chutný čaj.

Druhou možností je klasické mražení. V takovém případě dejte jahody do sáčku a poté do mrazáku. Nutno však říci, že po vyndání se změní jejich konzistence a v tomto stavu se více hodí třeba na pečení, nebo na knedlíky. Ne na klasickou konzumaci.

Třetí možností je velmi populární dřeň. Jahody stačí rozmixovat, poté je osladíte a dáte je zamrazit. Ideální volba na léto, kdy máte chuť na zmrzlinu. Tato konzistence však přijde vhod také jako velmi dobrý základ pro případné vytvoření jahodového koktejlu. I ten budeš skvělý.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…
ZDRAVÍ

Tohle je opravdový zázrak, který nikdo z oslovených lékařů nedokáže…

Někdy se stane, že se zázraky dějí a v životě přijdou se věci, kterým sotva můžeme sami uvěřit. Jako například u…
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…