Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom možné. Nejenom, že má dokonalou chuť a mnoho možností využití. Budete překvapeni i tím, jaký vliv má na vaše zdraví. Pojďte se podívat! -
Menu

Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom možné. Nejenom, že má dokonalou chuť a mnoho možností využití. Budete překvapeni i tím, jaký vliv má na vaše zdraví. Pojďte se podívat!

Aktuálně vrcholí sezona jednoho druhu ovoce, který má u nás velkou tradici a který je u nás velmi populární. O jaké ovoce se jedná? Jsou to jahody. Ty můžete najít na své zahradě, ty si můžete také koupit, stejně jako lze využít samosběrů. Kladem je také využitelnost jahod. Můžete je jíst jenom tak samotné, lze z nich udělat dřeň, stejně tak o kašičku, nebo třeba koktejl. Hodí se ale i na vaření, nebo také do knedlíků. Možností je více než dost. Navíc to není jenom jejich chuť, která by vás měla lákat. Zapomínat nelze také na jejich prospěšnost pro zdraví. Co vše umí?

Využívejte celou jahodu

Každý jí jahody stejně. A to tak, že z nich vyloupne onu zelenou část a tu vyhodí. A to je velká chyba, jelikož i toto nejedlá část obsahuje mnoho prospěšných látek. využít je můžete třeba tak, že si z nich uděláte chutný čaj, nebo je nasekáte a přidáte třeba do salátů. Možností je celkem dost. A nyní už se podívejme na to, co vše se s vaším tělem stane, pokud budete jahody jíst pravidelně.

Prospějete pohybovému aparátu

Může se jednat nejenom o běžné bolesti a problémy, ale může se jednat i o další věci, jako je třeba nemoc zvaná osteochondróza. Pokud chcete, aby váš pohybový aparát byl naprosto v pořádku, je nejlepší volbou začít jíst pravidelně právě jahody.

Snížíte špatný cholesterol

Ten může ve vašem těle způsobovat mnoho problémů a tak je na místě snažit se ho efektivně snižovat. Jedním z velmi dobrých pomocníků jsou právě jahody. Jezte je pravidelně a uvidíte, že při následujícím měření bude jeho hodnota podstatně nižší.

Prospějete svému srdci

Jahody jsou pro něho jako stvořené. Nejenom, že bude fungovat tak jak má, ale také díky ním můžete snížit rizika kardiovaskulárních onemocnění. Tedy zdravotních problémů, které rozhodně není radno brát na lehkou váhu.

Budete krásnější

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…