Sezóna klíšťat je tu, a proto Vám přinášíme tipy a triky, jak je přírodní cestou odpudit!

Léto je tady a s tím i období klíšťat. Řada z nás má v plánu mnoho dovolených a výletů, častokrát právě v přírodě, viz. piniky a odpočinek na trávě v parku. Právě tyto činnosti jsou na létě nejlepší! Nicméně právě v tyto chvíle jsem vystaveny jistému nebezpečí, zejména ve formě klíšťat, které nás mohou lehce nakazit. Jak asi všichni víme, klíšťata zrovna nejsou legrace, zejména pak, naleznete-li nějaké přímo na svém těle. Mnozí z nás, kteří tráví spousty času venku, se proto snaží přijít na to, jak držet od svého těla klíšťata co nejdál. Není divu, tyto malé potvůrky mohou být pro lidský organismus velice škodlivé. Dokáží znepříjemnit život na krátkou, ale i dlouhou dobu, neboť mohou být nositely závažných onemocnění, někdy dokonce až smrtících.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Tipy a triky, jak na klíšťata!

Ano, ano… I proti klíšťatům existuje osvědčený trik. Přínášíme Vám ho proto s cílem ochránit Vás před těmito malinkými stvořeními. Celý recept tkví v tom, že čas od času ho jednoduše aplikujete na své oblečení, zejména pak, hodláte-li strávit nějaký ten čas venku. Zaručujeme Vám, že budete příjemně překvapeni!

Celé kouzlo spočívá v silici. Ta sama o sobě snižuje riziko výskytu klíšťat. Co více, je skvělým pomocníkem i proti ostatnímu hmyzu, zejména pak komárům a černým muškám. Recept stojí na přírodním složení, díky čemuž se jedná o daleko zdravější a lepší variantu než-li v případě komerčních repelentů, jež jsou plné chemie.

5 nejlepších způsobů, jak se ochránit před klíšťaty!

Eukalyptový esenciální olej

Velmi oblíbený olej, který překvapí i svou účinností proti klíšťatům. Můžeme jej použít samostatně, či jej smíchat s citrónovým olejem pro svěží nádech. Jednoduše takto vytvoříte velmi účinnou koncentraci proti těmto nebezpečným potvůrkám. Stejně jako řada odborných studií i my doporučujeme tento olej aktivně v letním období užívat, neboť eukalyptový olej snižuje možnost kousnutí klíštětem a v případě útoku uklidňuje případnou infekci.

Lemongrass esenciální olej

Lemongrass olej se vyrábí z tropické citrónové trávy, jejíž silná vůně odpuzuje jak blechy, tak klíšťata. Tento olej je možno aplikovat bez problémů přímo na pokožku.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Levandulový esenciální olej

Již mnohokrát jste se v našich článcích mohli dočíst, že levandule je velmi specifickým a účinným nástrojem při boji proti hmyzu. Silná vůně levandule zkrátka hmyz odpuzuje a to včetně much, komárů či klíšťat.

Citrónový esenciální olej

Tento olej se vyznažuje vysokým obsahem látky zvané limonenu. Jedná se o sloučeninu, jež odpuzuje hmyz, zejména pak blechy. Velmi účinně však funguje i proti klíšťatům. Citrónový olej doporučujeme zředit a použít při plánovaném výletu na oblečení, či přímo na pokožku.

Jestli jste tápali, jak tyto oleje pro správné a efektivní použití vyrobit, už nemusíte. V následujícím videu Vám ukážeme, jak tyto esenciální oleje připravit!