David Hampl
24 listopadu, 2019

Plastové lahve jsou něčím, co považujeme za běžnou věc. Hojně se mluví o jejich recyklaci, do které se můžete pustit klidně i vy sami. Nemusíte je vyhazovat, ale můžete si z nich něco vyronit, a tak jim dát druhý život. A zde přijdou vhod pozitiva plastu, jako je pevnost, odolnost a dlouhá životnost. Pokud vám doma chybí nábytek, právě plastová lahev vám poslouží.

Smotejte lahve dohromady

Lahve by měly být, pokud možno prázdné, vypláchnuté a také zavíčkované. Když takové máte, dejte je k sobě a pomocí izolepy je smotejte dohromady. Obtočte je několikrát, abyste docílili toho, že budou dokonale držet potřebný tvar. Ten je totiž základ.

Horní a spodní dřevěná část

Nyní budete potřebovat horní a spodní dřevěnou část. Klidně se může jednat o kousek OSB desky, nebo překližku. Je třeba mít k dispozici kulatý tvar, který obvodem odpovídá rozměrům, které mají smotané lahve. Vyříznout si dva kruhy můžete sami, nebo o to můžete požádat v řadě hobby marketů, kde tuto službu nabízejí. Potom dřevěné desky přimontujte jak na vrchní, tak i na spodní část vašich lahví.

Výstelka a koženkový obal

Blížíme se do finále. Nyní už stačí použít výstelku, a to pouze na jednu, tedy horní část. Když je na místě, stačí si vyrobit koženkový obal, který jenom navléknete a ve spodní části připevníte. A v tu chvíli máte hotovo.

A je to! Vznikl krásný taburet

A co jste si z PET lahví tímto způsobem vlastně vyrobili? Kousek nábytku, který vám doma zcela určitě chyběl. Z několika plastových lahví, kousku dřeva a trochu koženky jste zhotovili stylový taburet. Při odpočinku na gauči si na něho můžete položit nohy, stejně jako na něm můžete v případě potřeby i sedět. Lahve vás bez problémů unesou.

Sdílejte článek