Proto jsem si začala do kávy přidávat sůl. Pokud poznáte skutečný důvod, začnete to dělat i Vy!

Tradiční kombinování dochucovadel a potravin je ta nejjednodušší cesta. Někdy se však stane malá nehoda a dochucovadla nebo koření si jaksi zaměníme. Určitě se Vám už stalo, že jste si do kávy omylem nasypali sůl namísto cukru. Pak jste ji však vylili a ani Vás nenapadlo ji ochutnat.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Paradoxně, ty nejneobvyklejší kombinace často bývají i ty nejlepší. Na světě je mnoho lidí, kteří si do kávy přidávají špetku soli. Experimentují i v jiných naoko leckdy nezkombinovatelným chutích. A výsledky jsou ohromující. Připravili jsme pro Vás ty najnetradičnejšie kombinace chutí, které se opravdu vyplatí vyzkoušet.

Lilek a med

Vyzkoušejte někdy osmahnout lilek na medu. Nebudete umět identifikovat, zda je to dezert, nebo hlavní jídlo, ale chutnat Vám bude zaručeně. Je to gurmánská dobrota!

Jahoda a okurka

V některých moderních kavárnách se setkáváme s nabídkou nápojových lístků, které v letních měsících nabízejí na osvěžení limonády s jahodami a okurkou. Je jen málo odvážlivců, kteří se pro tuto kombinaci odhodlají a ten zbytek absolutně neví, o co přichází.

Maso a brusinky

Brusinkový džem se často podává s grilovaným, nebo smaženým sýrem. Skandinávci věděli, proč tuto kombinaci vymysleli, ale pravdou je, že brusinkový džem výborně chutná i k masu. Můžete si zvolit, zda chcete kyselejší, nebo sladší. My doporučujeme rozhodně ten sladší, ale pokud se bojíte experimentů, začněte s kyselejší chutí.

Ananas a plísňový sýr

Plísňový sýr je trnem v oku mnoha lidem, ale stejně ho mnozí i zbožňují. Avšak ani jednu skupinu nenapadlo vyzkoušet s plísňovým sýrem něco nového – třeba ho zkombinovat se sladkým ananasem. Obě potraviny mají vysokou úroveň, podávají se na těch nejslavnostnějších gurmánských akcích a jsou zárukou kvality.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Červená řepa a hořká čokoláda

Pokud se ještě do Vaší oblíbené kavárny nedostala horká čokoláda v kombinaci s červenou řepou, nezoufejte a připravte se na ni s předstihem. Zanedlouho bude totiž hitem každého dobrého podniku. Roztavte si čokoládu a nastrouhejte do ní trochu červené řepy. Nebo si jednoduše z obou najednou kousněte. Odpadnete!

Káva a sůl

Pokud přidáte do kávy smetanu a cukr, je to sladkost pro mlsouny. Přesto je na světě mnoho odpůrců smetany nebo cukru, kteří preferují čistou chuť hořké kávy. Nuž dobře. Pokud jste ale takoví gurmáni, vyzkoušejte si do espressa hodit špetku soli a uvidíte, co to udělá. Mnozí gurmáni to prostě milují!

Meloun a šunka

Tato kombinace je už nějaký ten rok známá, ale dnes bude sloužit ne jako inspirace, ale jako důkaz o tom, že netradiční věci by se měly spojovat. I nad melounem a šunkou zpočátku všichni ohrnovali nos a dnes se těší oblibě v těch nejlepších restauracích jako nenahraditelný předkrm.

Ovocný salát a chilli

Ovocný salát s chilli pochází samozřejmě z Jižní Ameriky. Tak, jak domácí milují pikantní jídla, milují i ​​ovoce, a tak se jednoho dne někdo z nich rozhodl, že to skloubí. Bylo to už dávno a tento trend se těšil dlouho velké popularitě, ale jen na domácí půdě. No pak se dostal do světa. A ti, kteří ho již vyzkoušeli, byli podobně mile překvapeni, jako když k nám v minulosti přišla chilli čokoláda.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Kaviár s čokoládou

Inu, rovnou si řekněme, že kaviár není jídlem pro každého. Milují ho jen skuteční fajnšmekři a také z těch se ho jen část odváží ochutnat s bílou, nebo mléčnou čokoládou. No, ti, kteří to udělali, si to pochvalovali. Netradiční chuť přinesla nové poznání.

Jahody s balsamicem

Kyselé balsamico a svěží jahody? Kdo by to jedl! Zkuste někdy jednu jahodu s balsamicem. Pokud si to navíc pocukrujete, zjistíte, jak chutná skutečná radost z jídla. Sladkokyselá kombinace je hotovým elixírem svěžesti.

Hořká čokoláda a kečup

Tak, jak Italové nemohou cítit kečup, ve střední Evropě jsou k němu milosrdnější a v Americe ho přímo milují. A milují ho kombinovat s těmi najabsurdnejšími věcmi – mezi jinými i s čokoládou. Ne nadarmo se o Americe říká, že je zemí kontrastů. Ty se totiž projevují všude a zejména v jídle. V tomto případě je ale třeba říci, že kombinace kečupu a čokolády je opravdu povedená.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Tak co, které z nich si troufnete vyzkoušet?