Sice je velký jenom několik metrů čtverečných. Kdo však vejde dovnitř, ten bude ohromen -
Menu

Sice je velký jenom několik metrů čtverečných. Kdo však vejde dovnitř, ten bude ohromen

Jsou domy, které jsou doslova obrovské. Které mají velikost na několik stovek čtverečných metrů. A potom jsou domy, které jsou doslova miniaturní. Které mají jenom několik málo metrů čtverečných. Přesto mohou být unikátní. To je příklad tohoto konkrétního, který je skutečně velmi malý. Kdo se však podívá dovnitř, ten musí být zákonitě ohromen, jelikož se jedná o bydlení, které je nádherné, ale i maximálně vyhovující a praktické.

Trend malých domů

Postupem času se ukazuje, že je na místě trend malých domů. Jak proto, že se nabízejí menší pozemky, tak i proto, že je stále dražší postavit si velký dům. Tento konkrétní jasně ukazuje, že i když je nemovitost skutečně malá, může plně vyhovovat každému. Stačí jenom trochu přemýšlet a spokojený bude každý. Kdo tomu nevěří, ten změní názor jakmile do daného domu jenom nakoukne. To potvrzuje každý, kdo si prohlédne jednotlivé fotografie. Doslova si řekne, že snad nemohou být z tak malé velikosti.

Lepší možnosti kombinací

Když je dům velký, tak se velmi často objevuje problém s tím, že prostor je sice otevřený, ale může působit prázdně. To se daného obydlí rozhodně netýká. Pokud je nemovitost menší, nabízí se mnohem lepší a také mnohem zajímavější možnosti kombinací. Jak proto, že do menších interiérů je k dispozici větší šíře sortimentu, tak i proto, že do menších nemovitostí se mnohdy vybírají věci, které jsou jak designově povedené, tak jsou také praktické.

Prostor je otevřený nahoru

Sice se jedná o dům na malém pozemku s malou rozlohou na metry čtverečné, ale zároveň je nutné říci, že není přízemní, ale že je postavený do patra. A to jasně zvyšuje velikost užitné podlahové plochy. Kdo do daného domu vejde, ten si může být stoprocentně jistý, že zde najde všechny místnosti, které ke spokojenému životu potřebuje. Obytná plocha je nejenom v přízemí, ale je samozřejmě k dispozici také v patře. Díky tomu má každý dostatek soukromí, ale i dostatek místa k běžným aktivitám.

Využití přírodních materiálů

Když se podíváme na to, kde daná nemovitost leží, tak je to malý dům uprostřed lesů. Na první pohled je vidět, že do daného prostředí skvěle zapadá. A to z důvodu, že jsou využité přírodní materiály. Konkrétně mluvíme o dřevě, které je využité nejenom v oblasti exteriéru, ale také oblasti interiéru. Už to je unikátní, jelikož díky tomu dům působí velmi přirozeně a do přírodního prostředí se dokonale hodí. Více než dům na něho můžeme pohlížet jako na srub. A to moderní. Dřevo se totiž nachází v moderních variacích také v interiérech, což ukazuje na velkou jedinečnost.

Skvělé sladění

Díky využití dřeva působí interiér velmi příjemným a také klidným a sladěným dojmem. Je to dáno jak přírodním nádechem, tak i tím, že jsou využity barvy, které ke dřevu směřují. Stejně tak jsou využity i další materiály z přírody, jako je kamenné obložení, ale i mnoho rostlin. To vše dům skvěle propojuje s přírodou, což je umocněno také okny, ze kterých je jak krásný výhled všude kolem, tak nechybí také jistota velkého množství denního světla.

Mnoho prostoru pro vše potřebné

Vypadá malý, ale rozhodně není. Kdo se podívá dovnitř, nebo se domem dokonce projde, ten musí uznat, že malý skutečně není. Je zde velký gauč, v obývacím pokoji nechybí krb, samozřejmostí je do detailu vyladěná koupelna. V ložnici je rozměrná postel a všude se dá pohodlně procházet a trávit čas. Dům tak jasně ukazuje, že nezáleží nutně jenom na metrech čtverečných. Záleží jenom na tom, jak je dům rozvržen, jak je vybaven a jak je praktický. Tato kombinace zajistí, že prostor nepůsobí stísněně a naopak nabídne dokonalé podmínky k životu.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít bohatou úrodu okurek? Stačí jedna jediná věc. Toto…

Jsou lidé, kteří na své zahrádce pěstují okurky nakládačky a kteří mají úrodu vždy skromnou a běžnou. A potom jsou…
DŮM A ZAHRADA

Tahle malá chatička má jenom 25 metrů čtverečných. Když vejdete…

Na první pohled malá chatička, která by se spíše vyjímala někde na zahrádce. Celkem má jenom 25 metrů čtverečných. Stačí…
DŮM A ZAHRADA

Vzal jsem 1 banán a 1 vejce a nechala jsem…

Smíchejte jeden banán společně s vejcem… mohlo by se zdát, že se jedná o začátek nějakého receptu, například na přípravu banánových…
DŮM A ZAHRADA

Budete překvapeni, jak snadno můžete vytvořit nádherný nábytek z palet.…

Stylový a přitom levný – to je trend dnešní doby. Dříve by se mnozí jistě paletovému nábytku vysmáli, dnes se…
DŮM A ZAHRADA

Blíží se jaro a my vám prozradíme jednuduché triky a…

Patříte mezi ty, kteří vlastní zahrádku? Jestliže k tomu vlastníte ještě půdu nebo sklep, můžete využít starých kousků, abyste vaší oázu…
DŮM A ZAHRADA

Posuvné dveře na klíč od Mand CZ

Chystáte se do svého interiéru pořizovat nové dveře a hledáte něco neotřelého? Něco, co vás na první pohled zaujme, nadchne…