Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

Pigmentové skvrny dokážou hodně potrápit. Zvlášť když se objeví třeba na obličeji nebo někde jinde na těle, kde nám překáží a navíc jsou viditelné. Vyskytují se nejen na tváři, ale i na rukou, ramenou nebo kdekoli jinde.

Pigmentové skvrny zpravidla nejsou ničím, co by nás mohlo ohrozit na životě, přesto nám ale život dokážou hodně znepříjemnit a komplikovat. Mnohdy mají tendence se zvětšovat, což může být nejen estetický problém. Jak se jich zbavit? Prozradím vám trik, který mi doporučil dermatolog!

Jak odstranit pigmentové skvrny přírodní cestou?

Proč utrácet mnohdy nekřesťansky vysoké částky za nejrůznější přípravky, mastičky, gely a jiné radosti, kterých je v současné době doslova plný internet, když se nevzhledných skvrn můžete zbavit přírodní cestou? Rozhodně je to pro vaše tělo lepší volba, nežli sázka na produkty, které jsou často plné chemie.

Šikovný fígl, který vyzkoušejte

Dermatolog mi poradil zajímavý postup, který se mu osvědčil a mnoho svých pacientů tak pigmentových skvrn, jež je na těle trápily, snadno zbavil. Já se s vámi o tento postup podělím a záleží jen na vás, jestli se jej rozhodnete vyzkoušet.

Já ho vyzkoušela a výsledky jsou parádní!

Co budete potřebovat?

  • cibuli
  • 2 čajové lžičky jablečného octa

Jak postupovat?

  1. Velkou cibuli oloupejte a nakrájejte ji na menší, nikoli na nutně malinkaté, kousky.
  2. Nakrájenou cibuli dejte do mixéru a rozmixujte.
  3. Přidejte dvě čajové lžičky jablečného octa a opět promíchejte mixérem.

Jak směs aplikovat na pigmentové skvrny?

Hotovou směs následně můžete aplikovat na skvrny, které na svém těle již mít nechcete. Vezměte si vatový tamponek, dejte na něho trochu směsi, potřete jí dané místo a nechte působit 10 minut. Po uplynutí doby stačí pokožku omýt čistou vodou.

Tento postup opakujte jednou denně po dobu celého týdne. Na konci týdne byste měli zaznamenat výrazné změny, které vás určitě mile překvapí.

Sdílejte článek