Síla aktivního uhlí, kterou spousta Čechů nezná. Můžete ho využít takto

O aktivním uhlí je zaručeně slyšeli. V současnosti se používá do zubních past, kosmetiky na čištění obličeje a mnoha dalších produktech. Není se čemu divit, protože vám dokáže pomoci se zdravím vlasů, pokožky, zubů a může také prodloužit vaše mládí. Aktivní uhlí se používá již tisíce let, takže rozhodně nejde o žádný moderní trend. Na co ho můžete využít v každodenním životě?

Aktivní uhlí pro lepší zdraví

Uhlí můžete použít proti plynatosti a nadýmání. Užívání aktivního uhlí před jídlem vám může hodně pomoci, jestli máte tyto problémy. Stejně dobře vám poslouží pro přirozené snížení cholesterolu. Díky tomu také snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Pouhých 8 gramů aktivního uhlí třikrát denně po dobu jednoho měsíce vede ke snížení špatného cholesterolu o 41 %.

Aktivní uhlí nemá žádné vedlejší účinky, takže se jeho používání nemusíte obávat. Použít ho můžete také pro udržení zdravých ledvin. Konzumace cukru, soli, bílkovin, tuků a konzervačních látek může vést k onemocnění ledvin. Aktivní uhlí odstraňuje močovinu a toxiny, takže vám pomůže udržet dokonale zdravé ledviny, které budou vykonávat svou práci správně.

Čtěte také: Připravte si zázračnou směs pro krásné vlasy a zmírnění bolesti

Využijte aktivní uhlí pro krásu

Chcete mít jemnou pokožku a luxusní vlasy? Používejte pravidelně sílu aktivního uhlí. Pořídit si můžete čisticí prostředky s aktivním uhlím, které fungují jako magnet na nečistoty a mastnotu z pórů. Toxiny, nečistoty a mastnota se drží také ve vašich vlasech. S pomocí šamponu nebo kondicionéru s aktivním uhlím můžete vyčistit vlasové folikuly a dodat svým vlasům lesk.

Bílé zuby a příjemná vůně z úst bude také skvělým efektem aktivního uhlí. Kartáček na zuby stačí posypat aktivním uhlím 2-3krát týdně a budete mít dokonale čistou sklovinu a na zubech se vám bude tvořit mnohem méně plaku. Pro svěží dech vám postačí, když si budete aktivním uhlím čistit zuby. Obecně vám uhlí pomůže zpomalit stárnutí a posílit zdraví.

Zdroj: https://ohlyad-dnya.net.ua