Šílené ceny v Ostravě kvůlí MS v hokeji. Meníčko v restauraci za 528 Kč! Podívejte se, na šokující ceny!

Ostrava, město známé svou průmyslovou minulostí, se v poslední době stává terčem rozrušující debaty kvůli extrémním cenám v místních podnicích. Zdá se, že někteří provozovatelé hospod a restaurací v této oblasti se rozhodli profitovat na úkor návštěvníků, kteří dorazili do města, aby si užili nadcházející mistrovství světa v hokeji. Tato alarmující praxe vyvolala vlnu kritiky a pobouření mezi fanoušky i širokou veřejností.

Hospoda Bernie’s Traditional Irish Pub: Epicentrum cenové hysterie

Jedním z epicenter této cenové krize je hospoda Bernie’s Traditional Irish Pub nacházející se na známé Stodolní ulici v Ostravě. Podle zpráv Moravskoslezského deníku zdejší provozovatel zvýšil ceny piva o více než 100 procent. Zatímco dříve si návštěvníci mohli vychutnat pivo Plzeň či Radegast za přijatelnou cenu, nyní musí zaplatit astronomických 189 korun za půllitr. Ještě zarážející je, že irský Guinness zde vyjde na závratných 279 korun a Hoegaarden na 249 korun.

Restaurace Ostrawica: Další příklad cenové šílenosti

Další příklad extrémního zdražování se objevil v nedaleké restauraci Ostrawica. Zde se ceny nejen nápojů, ale i jídel vyšplhaly do závratných výšin. Jeden z návštěvníků sociální sítě zveřejnil účtenku, na které figurovala částka 179 korun za polévku a 319 korun za smažený sýr se šunkou. Celkový účet za tento skromný oběd tak dosáhl ohromující sumy 528 korun.

Čtěte také: Muž naplnil ponožku solí a položil ji na pánev. Když zjistíte proč, budete jistě překvapeni

Ceny v O2 areně: Mírné zdražení, ale nízký zájem

Zdražování se však netýká pouze podniků v centru Ostravy. Dokonce i v pražské O2 areně, kde se odehrávají zápasy mistrovství světa v hokeji, došlo k navýšení cen občerstvení. Zde si návštěvníci musí připlatit 110 korun za půllitr plzeňského piva.

Přestože tato cena vyvolala kritiku ze strany fanoušků, není to zdaleka tak dramatické jako situace na Stodolní ulici v Ostravě. Navíc, podle informací z deníku Express, je zájem o občerstvení v O2 areně výrazně nižší než při jiných sportovních a kulturních akcích. Kameramani prý mají problém najít během přestávek alespoň dva lidi, kteří si dají pivo.

Reakce návštěvníků: Pobouření a kritika

Tato alarmující cenová politika místních podniků vyvolala silnou reakci ze strany návštěvníků a fanoušků. Hokejoví příznivci, kteří dorazili do Ostravy, aby podpořili svůj tým, jsou rozhořčeni, že se někteří snaží vydělávat na turistech takovýmto šíleným způsobem.

Kritika se neomezuje pouze na sociální sítě, ale zaznívá i z řad odborníků a komentátorů. Mnozí zdůrazňují, že takové praktiky mohou poškodit pověst města a odradit potenciální návštěvníky od dalších návštěv.

Facebook

Širší kontext: Cenové šílenství v jiných městech

Je důležité poznamenat, že Ostrava není jediným městem, kde se v souvislosti se sportovními akcemi objevují přestřelené ceny. Podobné případy se v minulosti vyskytly i v jiných lokalitách, kde se konaly významné sportovní události.

Například před několika lety se v Praze hodně diskutovalo o cenách občerstvení v O2 areně během koncertů a jiných sportovních akcí. Tehdy se ceny nápojů a jídel také vyšplhaly do závratných výšin, což vyvolalo rozhořčení ze strany návštěvníků.

Dopady na image města a turismus

Tato cenová krize v Ostravě může mít vážné dopady na image města a jeho turistický ruch. Pokud se provozovatelé místních podniků nenapraví své chování a nevrátí ceny na rozumnou úroveň, hrozí, že Ostrava získá pověst místa, kde se turisté a fanoušci stávají terčem bezohledného vykořisťování.

Taková reputace by mohla odradit potenciální návštěvníky od plánovaných cest do Ostravy a poškodit tak celkový rozvoj místního turismu. V konečném důsledku by to mohlo mít negativní dopad na ekonomiku města a jeho další růst.

Zdroj: Expres.cz