Talentové soutěže jsou velmi populární po celém světě a vždy se tam najdou velmi talentovaní lidé, kteří skutečně mají co nabídnout. Pro některé lidi je těžké mluvit jen před několika lidmi. Představte si, že tito obyčejní lidé si najednou stoupnou na pódium před nejnáročnější kritiky na světě a rozhodnou se jim předvést světově proslulou píseň, kterou již porotci slyšeli tisíckrát.

Mladá dívka se rozhodla pro velmi známou píseň

Přesně to udělala 15letá Sarah Ikumu, která se přihlásila do soutěže Britain Got Talent v Anglii, kde se rozhodl vystoupit před porotce a zazpívat píseň And I Am Telling You od Jennifer Hudson. Jakmile porota slyšela výběr písně, nebyla si vůbec jistá. Dokonce se dívky zeptali, jestli chce skutečně zazpívat takto těžkou píseň. Sarah si ovšem stála na svém. Netrvalo dlouho a celému divadlu vyrazila dech.

Postavit se na pódium a vystupovat před stovkami či tisíci lidí vyžaduje něco velmi zvláštního. Hodně odvahy a sebedůvěry. Nervy mohou velmi rychle převzít vládu a v nejhorším případě způsobit naprostý výbuch představení. Pro mnoho umělců je potlačení trémy schopnost, kterou se snaží naučit během celé své kariéry a stejně jsou nervózní, když jdou na pódium před své fanoušky.

Nesnadný úkol zvládla na jedničku

Velké vystoupení pro 15letou britskou dívku Sarah Ikumu muselo být extrémně náročné. Navíc si vybrala jednu z nejobtížnějších moderních písní, kterou lze interpretovat mnoha způsoby. Nikdo v tu chvíli nevěděl, že se dívají na nadcházející vítězku soutěže. Když Sarah otevřela ústa, všechno se změnilo a dokonce i slavnému porotci, Simovi Cowellovi spadla brada k zemi.

Představení se setkalo s nadšenými ovacemi ve stoje a sám Simon stiskl tzv. „golden buzzer“ (zlatý bzučák), který má každý z porotců možnost použít pouze jednou během castingů. Stisknutím tohoto tlačítka se soutěžící přesouvá automaticky do dalších kol bez ohledu na to, co si myslí zbytek poroty. Ostatní porotci byli ale pochopitelně stejně nadšení, protože vystoupení mladé dívky bylo dech beroucí.

Sdílejte článek