Sklizeň 50kg rajčat ze 3 květináčů: Super jednoduchý způsob, jak na balkoně, parapetu či malé zahradě vypěstovat extrémní množství – stačí s každou rostlinou udělat TOHLE

Vypěstujte si lahodná domácí rajčata pomocí jednoduchého způsobu a už nikdy jich nemějte nedostatek. Pokud patříte k těm, kdo rajčata milují a chtějí je mít v každém pokrmu, pak se určitě hodí mít vlastní rajčata. V obchodě je samozřejmě seženete, ale nebudete mít nikdy jistotu, jak jsou stará, odkud jsou a čím vším byly postříkány. Z toho důvodu je určitě dobré mít vlastní domácí rajčata. Nevíte-li, jak na to, nabídneme vám nejjednodušší postup jejich pěstování, který zvládne i malé dítě.

Populární plodina

Rajčata jsou jednou z prvních pěstovaných rostlin. Lidé po celém světě tuto zeleninu milují a dělají si z nich saláty, sendviče, večeře nebo je jí jen tak nalehko. Obsahují mnoho vitaminů a zdraví prospěšných látek. Rajčata jsou velmi zdravá a osvěžující, ale bohužel v podzimní a zimní sezoně jich moc není. V obchodech je najdete, ale jejich kvalita bude zřejmě velmi nízká. Vypěstujte si, proto vlastní rajčata pomocí jednoduchého způsobu.

Bez pesticidů a chemie

S touto metodou nebudou lahodná červená rajská jablíčka obsahovat žádné chemické látky ani pesticidy. Metoda je velmi jednoduchá, takže se nemusíte bát, že byste ji nezvládli. Budete k tomu potřebovat: zahradní kompost, půdu, plastovou nádobu nebo velký hrnec, nůž a přezrálá rajčata. Postup výsadby je následující.

Čtěte také: Všichni lidé s krevní skupinou „0“ mají jednu věc společnou a je úžasnější, než jste si mohli myslet

2 sazenice na hrnec

Do hrnce nebo nádoby nasypte půdu a kompost do poloviny. Rajčata nakrájejte na plátky tlusté asi půl centimetru. Položte je na zeminu v hrnci. Potom vezměte trochu půdy a plátky rajčat zakryjte. Dávejte pozor, abyste půdy nedali moc, rajčata musí být zakryta jemně. Potom půdu zalejte malým množstvím vody, aby půda zvlhla. Po jednom až dvou týdnech začnou semínka klíčit. Jakmile vyraší více klíčků, přesaďte je tak, aby v každém hrnci byly maximálně 2 sazenice. Pečujte o rostlinky, aby vám časem přinesly krásné zdravé plody.