Skřípnutý bederní nerv? Nezoufejte. Existují 2 způsoby, jak ho jednoduše uvolníte -
Menu

Skřípnutý bederní nerv? Nezoufejte. Existují 2 způsoby, jak ho jednoduše uvolníte

Lidské tělo je protkáno mnoha různými nervovými zakončeními. Pokud bychom se měli podívat na několik nejznámějších nervů, je třeba říci, že jeden se nachází v oblasti bederní páteře. Právě zde začíná a následně postupuje směrem dolů, skrz oblast hýždí, a to až do chodidel. Vzhledem k jeho umístění, ale i vzhledem k jeho délce není nic výjimečného, že může dojít k jeho sevření. To má za následek celkem silné bolesti, které jsou až k nevydržení.

Hovoří se o zablokování sedacího nervu

Že nejde o nijak výjimečný stav, to dokazuje i fakt, že pojem zablokování sedacího nervu je poměrně známý i mezi laickou veřejností. Daná blokace je lidově označována také jako skřípnutí sedacího nervu. Co je s tímto stavem spojeno, to je velká bolest. Kromě klasických medikamentů na tlumení bolesti je celkem pochopitelné, že lidé hledají i specialistu, který by jim měl zajistit možnou úlevu.

Vliv mohou mít také svaly

Co je hlavním důvodem poškození sedacího nervu? Je to kombinace věku a životního stylu. problémy se začínají objevovat už zhruba po třicátém roce života. Kdy to bude, to záleží hlavně na tom, jak aktivní život jedinec žije. Chceme říci, že důvodem daných problémů je kromě jiného i to, že má daná osoba ztuhlé, nebo zkrácené svaly. A to nastává ve chvíli, kdy nejsou nijak aktivně zapojovány.

Jak vypadá tradiční léčba?

Pokud se zablokování sedacího nervu objeví i u vás a vy se v souvislosti s tím rozhodnete navštívit lékaře, je třeba říci, že ten nejprve uleví od bolesti a potom navrhne optimální postup léčby. Ten zahrnuje kombinaci medikamentů a dále speciálních cviků a rehabilitací, což by mělo pomoci protáhnout a posílit svaly. Nejde však o cestu jedinou, jelikož dále existují ještě 2 celkem zajímavé způsoby, na které se nyní podíváme společně.

Cvik číslo 1

Jdeme hned na cvik číslo jedna. Ten je vhodné provádět jak při poškození sedacího nervu, tak je vhodné ho provádět také ve chvíli, kdy chcete myslet na prevenci a mít svaly posílené a také protažené. Základem je správná poloha, která spočívá v tom, že budete ležet na pevní podložce na zádech. Následně pokrčíte jednu nohu tak, že budete koleno směřovat směrem k rameni.

V tu chvíli začíná samotný cvik, jelikož jeho základem je to, že budete dané koleno k vašemu rameni přitahovat pomocí rukou. Jakmile dosáhnete hraničního bodu, je třeba v této pozici vytrvat nejméně 30 sekund. Potom nohu povolte a vraťte ji do původní polohy. To stejné bude třeba opakovat i s vaší druhou nohou.

Cvik číslo 2

Slíbili jsme vám hned dva cviky a tak se pojďme podívat i na ten druhý. I tady dochází hlavně k protažení a lehkému posílení svalů. A i tady je základní poloha spojena s tím, že budete ležet na zádech, na pevné a tvrdé ploše. Poté je třeba pokrčit nohy a dát takzvaně „nohu přes nohu“. Stejně, jako tak činíte na židli. Zde však budete v poloze vlevo. Poté své ruce dejte na spodní stranu stehna u spodní nohy.

Jak probíhá samotný cvik? Je to podobné, jako v předchozí variantě. I zde se snažíte o přitažení, a to co nejvíce k hrudníku. Ale za předpokladu, že vaše pánev bude stále na zemi. Tu nezvedáte. Jakmile dostáhnete hraniční ho bodu, zkuste v této poloze vydržet zhruba 30 vteřin. Potom povolte, párkrát si vydechněte a nohy vyměňte. A to samé realizujte i s nohou druhou.

Jak často?

Důležitá otázka, na kterou je odpověď velmi jednoduchá. pokud máte skřípnutý sedací nerv, je ideální oba dva cviky vykonávat alespoň třikrát denně. Pokud nemáte, je vhodné takto cvičit nejméně jednou za den. Vhodné je také myslet na samotné opakování. U každého cviku je vhodné danou nohu držet minimálně 3 x 30 vteřin. Jedině tak bude mít tento protahovací cvik smysl.

Líbil se vám článek?

Tisk
Dechová cvičení
CVIČENÍ

Dechová cvičení vyplaví stres z těla a zlepší vaše zdraví

Dechová cvičení zlepšují fungování organismu v každém věku. Pomáhají držet tělu, protáhnou svalstvo, usnadní vám správné držení těla. Ať se…
CVIČENÍ

Neuvěříte, co se stane, když vyzkoušíte Butrimovu gymnastiku. Pokud vás…

Butrimova Gymnastika vrací krční obratle na místo a zlepšuje krevní oběh. Práce v kanceláři, polehávání u televize, neustálé prolézání sociálních…
Muži - cviky
CVIČENÍ

Jak konečně začít cvičit a nestrhat se u toho (pro…

Svaly nevyrosotu za den, a než začneš pozorovat výsledky, může to chvíli trvat. Většina chlapů to vzdá po prvním měsíci,…
CVIČENÍ

Metoda propletených prstů je jednou z nejúčinnějších. Zajímá vás, jak…

Zdá se to jako něco, co nemá absolutně žádný význam. Máme na mysli proplétání prstů, které dělají lidé spíše jenom…
CVIČENÍ

Jóga dokáže vyřešit psychické, stejně jako fyzické problémy. Nemusíte chodit…

Poslední roky je slovo jóga skloňováno stále častěji. Není se čemu divit, jelikož míst kde si ji lze zacvičit je…
CVIČENÍ

Toto je 9 nejefektivnějších cviků pro ženy nad 40 let.…

Ženy nad 40 let jsou ve skupině, která už hubne podstatně pomaleji, než v době, kdy jim bylo méně. Důvodem je…