Skřípnutý bederní nerv? Nezoufejte. Existují 2 způsoby, jak ho jednoduše uvolníte -
Menu

Skřípnutý bederní nerv? Nezoufejte. Existují 2 způsoby, jak ho jednoduše uvolníte

Lidské tělo je protkáno mnoha různými nervovými zakončeními. Pokud bychom se měli podívat na několik nejznámějších nervů, je třeba říci, že jeden se nachází v oblasti bederní páteře. Právě zde začíná a následně postupuje směrem dolů, skrz oblast hýždí, a to až do chodidel. Vzhledem k jeho umístění, ale i vzhledem k jeho délce není nic výjimečného, že může dojít k jeho sevření. To má za následek celkem silné bolesti, které jsou až k nevydržení.

Hovoří se o zablokování sedacího nervu

Že nejde o nijak výjimečný stav, to dokazuje i fakt, že pojem zablokování sedacího nervu je poměrně známý i mezi laickou veřejností. Daná blokace je lidově označována také jako skřípnutí sedacího nervu. Co je s tímto stavem spojeno, to je velká bolest. Kromě klasických medikamentů na tlumení bolesti je celkem pochopitelné, že lidé hledají i specialistu, který by jim měl zajistit možnou úlevu.

Vliv mohou mít také svaly

Co je hlavním důvodem poškození sedacího nervu? Je to kombinace věku a životního stylu. problémy se začínají objevovat už zhruba po třicátém roce života. Kdy to bude, to záleží hlavně na tom, jak aktivní život jedinec žije. Chceme říci, že důvodem daných problémů je kromě jiného i to, že má daná osoba ztuhlé, nebo zkrácené svaly. A to nastává ve chvíli, kdy nejsou nijak aktivně zapojovány.

Jak vypadá tradiční léčba?

Pokud se zablokování sedacího nervu objeví i u vás a vy se v souvislosti s tím rozhodnete navštívit lékaře, je třeba říci, že ten nejprve uleví od bolesti a potom navrhne optimální postup léčby. Ten zahrnuje kombinaci medikamentů a dále speciálních cviků a rehabilitací, což by mělo pomoci protáhnout a posílit svaly. Nejde však o cestu jedinou, jelikož dále existují ještě 2 celkem zajímavé způsoby, na které se nyní podíváme společně.

Cvik číslo 1

Jdeme hned na cvik číslo jedna. Ten je vhodné provádět jak při poškození sedacího nervu, tak je vhodné ho provádět také ve chvíli, kdy chcete myslet na prevenci a mít svaly posílené a také protažené. Základem je správná poloha, která spočívá v tom, že budete ležet na pevní podložce na zádech. Následně pokrčíte jednu nohu tak, že budete koleno směřovat směrem k rameni.

V tu chvíli začíná samotný cvik, jelikož jeho základem je to, že budete dané koleno k vašemu rameni přitahovat pomocí rukou. Jakmile dosáhnete hraničního bodu, je třeba v této pozici vytrvat nejméně 30 sekund. Potom nohu povolte a vraťte ji do původní polohy. To stejné bude třeba opakovat i s vaší druhou nohou.

Cvik číslo 2

Slíbili jsme vám hned dva cviky a tak se pojďme podívat i na ten druhý. I tady dochází hlavně k protažení a lehkému posílení svalů. A i tady je základní poloha spojena s tím, že budete ležet na zádech, na pevné a tvrdé ploše. Poté je třeba pokrčit nohy a dát takzvaně „nohu přes nohu“. Stejně, jako tak činíte na židli. Zde však budete v poloze vlevo. Poté své ruce dejte na spodní stranu stehna u spodní nohy.

Jak probíhá samotný cvik? Je to podobné, jako v předchozí variantě. I zde se snažíte o přitažení, a to co nejvíce k hrudníku. Ale za předpokladu, že vaše pánev bude stále na zemi. Tu nezvedáte. Jakmile dostáhnete hraniční ho bodu, zkuste v této poloze vydržet zhruba 30 vteřin. Potom povolte, párkrát si vydechněte a nohy vyměňte. A to samé realizujte i s nohou druhou.

Jak často?

Důležitá otázka, na kterou je odpověď velmi jednoduchá. pokud máte skřípnutý sedací nerv, je ideální oba dva cviky vykonávat alespoň třikrát denně. Pokud nemáte, je vhodné takto cvičit nejméně jednou za den. Vhodné je také myslet na samotné opakování. U každého cviku je vhodné danou nohu držet minimálně 3 x 30 vteřin. Jedině tak bude mít tento protahovací cvik smysl.

Líbil se vám článek?

Tisk

Neuvěříte, co s vaším tělem udělá sedm jednoduchých cviků. Známá fyzioterapeutka vám je prozradí, za tohle lidé platí tisíce

CVIČENÍ
Cvičení inspirované asijskou filozofií, uměním a léčitelstvím je poslední dobou velmi populární. Jedním z nich je i zdravotní cvičení, jehož autorem…

Cvičení chodidel uleví od bolesti zad, poznejte speciální techniku pěti jednoduchých pohybů

CVIČENÍ
Každého někdy trápí bolest zad. Masáže mnohdy nepomáhají nebo uleví jen na krátký čas. Tajemství je totiž v tom, že za…

Metoda 7 + 7 je postup, jak eliminovat bolesti zad a beder. Stačí absolvovat sedm cviků za sedm minut

CVIČENÍ
Někteří nazývají bolest zad a bolest bederní páteře a také kříže jako civilizační chorobu. Tito lidé rozhodně nejsou daleko od…

Osvědčené cviky na stehna a boky: s jejich pomocí se zbavíte nechtěného tuku i centimetrů navíc!

CVIČENÍ
Chtěli byste posílit vaše stehna a boky, se kterými nejste spokojeni? Drží se vám na těchto partiích nechtěný tuk, kterého…

V současné době je chemie všude kolem nás, a proto je důležité se patřičně chránit. Přinášíme Vám proto 3 triky, jak rychle a účinně zbavit ovoce a zeleninu pesticidů!

CVIČENÍ
V dnešním světě je chemie všude kolem nás a používá se i u běžných potravin, které pravidelně konzumujeme, aniž bychom…

Léto je sice pryč, ale i v kalhotech se hodí mít sexy zadeček. Podívejte se na 10 minutové cvičení, které Vám zpevní hýždě i boky!

CVIČENÍ
Buďme k sobě upřímní, každá by si přála mít zadeček jako světově známé celebrity, nicméně jen málokdo je pro to…

Cvičení chodidel uleví od bolesti zad, poznejte speciální techniku pěti jednoduchých pohybů

CVIČENÍ
Každého někdy trápí bolest zad. Masáže mnohdy nepomáhají nebo uleví jen na krátký čas. Tajemství je totiž v tom, že za…

5-minutové cvičení, které Vám pomůže ulevit od bolesti bederní páteře! Doporučujeme vyzkoušet!

CVIČENÍ
Bolest dolní části zad může být způsobena mnoha faktory. Někdy je to příznak vážné tělesné dysfunkce a někdy to může…

Trápí Vás větší bříško a nevíte, jak se zbavit kilogramů navíc? Jen 5 minut cvičení denně a do 30 dní budete mít konečně postavu, po které jste toužili!

CVIČENÍ
  Najít cviky, po kterých budou vidět výsledky, je opravdu náročné. O to více, pokud jste o svou postavu dosud…

Víte proč Vás bolí páteř? My ano. A vysvětlíme Vám proč.

CVIČENÍ
6 základních důvodů, proč Vás bolí záda. 1. Nejčastější příčinou je špatné držení těla. Je to v podstatě špatný životní…