David Hampl
9 ledna, 2022
, ,

Skladbu Don’t Stop Me Now od britské rockové skupiny Queen zná snad každý. Poprvé se objevila na jejich albu Jazz v roce 1978, o rok později byla vydána i jako singl. Ihned si získala obrovskou popularitu, kterou si s přehledem drží dodnes – o tom svědčí i množství cover verzí, které vznikly a stále vznikají.

Dokonale sehrané vystoupení

Ačkoliv původní verze písničky kombinuje hru na klavír, baskytaru a bicí, ti, kdo se ji rozhodli přezpívat a vzdát tak hold zpěvákovi Freddiemu Mercurymu, někdy dokáží pořádně popustit uzdu fantazii. Jeden skvělý cover této písničky se objevil i v talentové soutěži Britain’s Got Talent, obdobě pořadu Česko Slovensko má talent. Soubor s názvem The Collaborative Orchestra si totiž pro porotu připravil pořádné překvapení.

Vše začalo celkem nevinně. Na pódiu stanul muž hrající úvodní tóny písničky na klavír. Vzápětí se k němu přidá mladá houslistka. Už to v porotě i divácích vyvolá souhlasné reakce, protože duet zvládají naprosto bravurně. Když ale na pódium přijde muž oblečený jako dirigent a ukáže dozadu do hlediště, začnou se dít věci.

Jedno překvapení střídalo další

Několik „diváků“ v předních řadách vstane a připojí se hrou na tubu, čímž na sebe strhnou pozornost diváků i poroty, která se musí otočit, aby na ně viděla. O pár vteřin později je začnou doprovázet další předstíraní diváci hrou na housle. V tu chvíli už publikum naprosto šílí a tleská do rytmu, ozývají se i nadšené pokřiky.

Pod taktovkou dirigenta se přidávají další a další „diváci“, a to se hrou na příčnou flétnu a violoncello. Někteří se pomalu přesouvají na pódium k ostatním. Naprostým vyvrcholením je, když přední řady balkonu vstanou a začnou zpívat text písně. Z druhého balkonu se k nim přidává elektrická kytara. Za celé představení si hudebníci vysloužili bouřlivý potlesk vestoje a samozřejmě i postup do dalšího kola. Podívejte se na video a přesvědčte se sami.

Sdílejte článek