Skvělá rada od slavné Coco Chanel pro ženy ve věku 40+: Díky tomuto manuálu budete elegantní a okouzlíte každého!

Ženy se musí naučit probudit v mužích zvědavost na to, co už znají.“, řekla jednou módní ikona Coco Chanel. A měla svatou pravdu, díky čemuž největší úspěch sklidila u žen ve věku 40+. Ne nadarmo se říká, že získat muže v mládí není ničím, ale udržet si ho později, je projevem vší ženské rafinovanosti.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Mladým ženám jsou v oblasti módy odpuštěny různé přešlapy, ale nad výstřelky žen ve středním věku už každý kroutí hlavou. Pravdou je, že pravá dáma by měla vypadat dokonale v každém věku a přešlapů by se už měla vědět vyhýbat jaksi automaticky. Není to však tak jednoduché, jak jednoduše se o tom mluví.

Coco Chanel za svého života vytvořila styl, který nepřistane více žádnému ročníku, jako je 40 a více. Její móda dokonale vzdoruje plynutí času, proto by si několik základních pravidel měla osvojit každá dáma. Reprezentativní oblečení přitom není jen o drahých věcech, ale spíše o střizích, materiálech a umění kombinovat.

Čtěte také: Máte doma mikrovlnnou troubu? Buďte na pozoru. Toto je seznam nemocí a zdravotních problémů, které může tento moderní spotřebič způsobovat člověku!

Silueta nadevše

Podle Coco Chanel bylo nejdůležitější ze všeho zdůraznit krásu každé ženy. To zahrnovalo i různorodost postav, vkusu či stylu. Najít ten správný může každá. Třeba jen vědět jak na to. Právě proto praktikovala Coco filozofii „krásy v jednoduchosti“. Ta měla přitáhnout obdivné pohledy okolí. Prvořadé při každé ženě bylo vybrat správnou barvu k celkovému vzhledu a střih, který by dostal do popředí osobnost.

Barevná paleta tvorby temperamentní Coco byla bídná, ne však v negativním smyslu slova. Právě naopak. Módní ikona ve své tvorbě prosazovala jednoduchost barev i střihů. Na čele barevné škály byla bílá a černá barva, které se mohly nosit samostatně nebo společně. Neváhala používat ani šedou, béžovou, či více odstínů modré, převážně tmavé. Základním pravidlem bylo – žádné křiklavé a honosné barvy.

Výrazně vzorované látky nepoužívala, upřednostňovala minimalismus v podobě pásků, kostek, či šachovnice, ohraničení, nebo jemné lemy. Vzory byly pro ni tvůrci disharmonie a na ženách podle ní vypadaly levně.

Co se týče střihů, upřednostňovala přímé linie, případně rozšíření od boků. Kalhoty a sukně nic nezdůrazňovaly, ale ani nezakrývaly. Tajemství ukrytého dráždilo muže a ženy zkrášlovalo, protože jim opticky prodlužovalo siluetu. Coco dělala šaty přiléhavé, ale ne těsné. Ideální délka sukně správné dámy je podle vzoru módní ikony dodnes po kolena.

Netřeba zapomenout ani na tvídové kabelky, které i po letech zůstávají vrcholem její módní tvorby a nosí se ještě dnes. Pokud chcete být jako Coco, neváhejte si k jednoduché volné halence zavěsit i perličky. Nemusí být pravé. Byla to přece Coco Chanel, kdo přišel do světa módy s bižuterií!

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nečančejte se příliš velkým množstvím šperků, doplňků, či make-upu. Vždy dbejte na jednoduchý vzhled, upravenost a zvýrazněte jen jednu věc. Ideální je kombinace jednoduchého oblečení, a ženské výrazné rtěnky.

Na nohy si nezapomeňte obout lodičky se špičkou, nebo jemným zaoblením. A samozřejmě nezapomeňte na parfém!